Wszyscy jesteśmy wyjątkowi

Naprawdę wszyscy jesteśmy wyjątkowi

Wszyscy jesteśmy wyjątkowi to historia, którą znamy z książki Cudowny chłopak, ale w wersji dla najmłodszych czytelników. O Auguście możecie przeczytać tu

W tej wersji chłopiec różni się od innych ponieważ ma tylko jedno oko. Spotyka się z taką samą reakcją otoczenia, jest wyśmiewani i pokazywany palcami. Żeby uciec przed tym zachowaniem zakłada kask astronauty. Wtedy może podróżować na planety na których wszyscy wyglądają tak jak on i go akceptują.

Chłopiec zauważa, że Ziemia jest wielka i pomieści wszystkich ludzi, nawet tych wyglądających inaczej. Wie, że nie może zmienić swojego wyglądu, ale ludzie mogli by zmienić swoje zachowanie. Wtedy dostrzegliby, że jest cudem. A właściwie że wszyscy ludzie są cudami.

Przepiękna opowieść. Mądra i wzruszająca, zmuszająca do refleksji. Uczy empatii i akceptacji, w prosty sposób pokazuje młodym czytelnikom, że ludzie się od siebie różnią, ale każdy jest ważny. Książka może pomóc dorosłym w rozmowach z dziećmi o inności, kształtuje w młodym czytelniku empatię i zrozumienie.

Ważne w książce są także piękne ilustracje stworzone przez autorkę.

Książka dostała nagrodę Najlepszej Książki Ilustrowanej 2017 od Goodreads

Książka jest pięknie wydana, ma twardą okładkę i spory format.

 

Kategoria wiekowa: 3+

Autorka: R.J. Palacio

Ilustracje: R.J. Palacio

Tłumaczenie: Marzena Wasilewska

Liczba stron: 32

Wydawnictwo Albatros

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *