Sprawy inspektora Krokodyla. Tajemnice dziesięciu uczuć

Ważne sprawy

Sprawy inspektora Krokodyla. Tajemnice dziesięciu uczuć to najnowsza pozycja w serii książek z Uczuciometrem, które uczą młodych czytelników rozumienia i nazywania własnych emocji.

 

Głównym bohaterem książki jest inspektor Krokodyl, nietypowy detektyw, który zajmuje się rozwiązywaniem zagadek związanych z uczuciami.

 

Każda z dziesięciu spraw to odrębna historia, w której pojawia się konkretna emocja – radość, smutek, strach, złość, wstyd i inne.

Krokodyl, korzystając z własnej wiedzy oraz specjalnego Uczuciometra, pomaga różnym postaciom zrozumieć, co tak naprawdę czują i jak sobie z tym uczuciem radzić.

 

Oto kilka spraw inspektora:

Kokoala bardzo chciała iść na imprezę karnawałową, ale w dniu imprezy zniszczył się jej kostium czarownicy. Była smutna i postanowiła zostać w domu.

Kot Bruno wszedł na dach dzwonnicy, żeby udowodnić braciom, że jest najodważniejszy, ale później wstydził się przyznać, że boi się zejść.

Pani Kozicowa była zazdrosna o popularność ciasteczek panny Chrum, więc postanowiła je zepsuć i dosypać soli do masy.

Kilka osób śmiało się z Balbiny, gdy zacięła się na lekcji podczas czytania, co ją bardzo zawstydziło. Później za każdym razem, gdy myślała o pójściu do szkoły, bolał ją brzuch.

 

Inspektor dobrze poznaje każdą sytuację, szuka tropów, analizuje zachowanie mieszkańców Leśnogrodu i rozwiązuje sprawę.

Każda historia jest krótka i ciekawa, dzieci razem z inspektorem mogą szukać różnych wskazówek i na pewno łatwo utożsamią się z ich uczuciami.

Na koniec możemy zapoznać się z notatkami Krokodyla, lepiej poznać wszystkie uczucia i różne możliwe wyjścia, które mogli zastosować bohaterowie.

 

 

 

Bardzo mi się ta część podoba, to zdecydowanie nasza ulubiona część.

Książka w przystępny i zrozumiały sposób przedstawia różnorodność ludzkich uczuć.

Mali czytelnicy dowiedzą się, jak rozpoznawać i nazywać różne emocje oraz jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. Książka uczy empatii, zrozumienia dla innych i szacunku dla różnorodnych emocji, co jest bezcennym elementem w rozwoju emocjonalnym dziecka.

 

Gorąco polecam ją zarówno rodzicom, jak i nauczycielom, którzy chcą wprowadzić dzieci w świat uczuć i emocji w sposób mądry i przystępny 🙂

 

 

 

 

Inne recenzje ‘Uczuciometrów’:

Mój pierwszy UczuciometrPatronat Mali czytelnicy!

Rozśpiewane emocje, czyli piosenki o uczuciach

 

 

 

 

Tekst powstał we współpracy reklamowej z wydawnictwem Dwukropek

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 3+

Format: 246 x 290

Tekst: Susanna Isern

Ilustracje: Mónica Carretero

Tłumaczenie: Barbara Bardadyn

Liczba stron: 96

Rok wydania 2024

Wydawnictwo Dwukropek



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *