Przeprowadzka
Bardzo lubię serię o Adelce, to mądre i ciepłe książki poruszające ważne dla przedszkolaków tematy.
Adelka i przyjaźń to najnowsza, już piąta książka w serii. Tym razem autorka w przystępny sposób porusza temat przeprowadzki i rozstania z przyjaciółką.
Adelka przeżywa trudne chwile, ponieważ jej najlepsza przyjaciółka Zosia przeprowadziła się do innego miasta. Dziewczynki pisały do siebie listy i dzwoniły, ale to nie było to samo. Adelka wciąż chodziła smutna i bardzo tęskniła za Zosią.
Wszystko zmieniło się, gdy w przedszkolu pojawiła się nowa dziewczynka. Ala jest nieśmiała, a Adelce trudno było się do niej zbliżyć. Wszystko zmieniło się, gdy dziewczynki zaczęły się razem bawić w domku w ogrodzie.
Adelka zrozumiała, że może mieć więcej niż jedną przyjaciółkę i, że każda przyjaźń jest inna.
Książka nie tylko oswaja dzieci z trudnymi emocjami, ale też uczy empatii, otwartości i pokazuje, że każda zmiana — choć trudna — może prowadzić do czegoś pięknego.
Jest idealna do wspólnego czytania z rodzicem lub nauczycielem, stanowi świetny punkt wyjścia do rozmowy o przyjaźni, emocjach i relacjach w grupie.
Polecam 🙂
Recenzja Adelka i kot wyjątkowy
Recenzja Adelka i małe WIELKIE rzeczy
Kategoria wiekowa: 4+
Format: 207 x 257
Tekst: Anna Bichalska
Ilustracje: Beata Zdęba
Liczba stron: 48
Rok wydania 2025
Wydawnictwo BIS