Buziaczek, piżamka i hop do spanka!

Wspólne czytanie

Ta książka idealnie wpisuje się w pojęcie aktywnego czytania, rodzic czyta, a dziecko układa do snu Dudusiów. I to dosłownie!

Do książki dołączono wyjmowane postacie bohaterów książki, czyli Królika, Misia, Kotka i Świnkę, i przedmioty potrzebne im przed i do spania, czyli szczoteczkę do zębów, pastę, misia, książkę czy szklankę wody. 

Dziecko ‘podąża’ za rymowanym tekstem i wkłada wszystko w odpowiednie miejsce, najpierw przybory do mycia, a później przedmioty, które Dudusie trzymają przy łóżku.

 

Postacie zwierząt są dwustronne, z jednej strony mają otwarte oczy, a z drugiej zamknięte, są też dość sporych rozmiarów (mają prawie 22 cm).

Wyjmowane elementy są z twardego papieru, ale te mniejsze elementy u nas już przy pierwszym wkładaniu trochę ucierpiały, trzeba by bardzo uważać, żeby ich nie pozaginać.

 

Jak się pewnie domyślacie, mojego syna ta książka od razu zachwyciła 🙂

Możliwość ‘usypiania’ Dudusiów tak mu się spodobała, że czytaliśmy ją praktycznie cały czas, a w przerwach wymyślał inne zabawy dla ‘nieśpiących’ zwierząt 🙂

 

Mnie również się podoba, jest ciekawa i pomysłowa, inna niż nasze dotychczasowe książki (szczególnie te na dobranoc 🙂 ), a my lubimy takie niekonwencjonalne pozycje.

 

Dzięki wyjmowanym elementom można ją wykorzystać na różne sposoby, w naszym przypadku niekoniecznie sprawdza się do usypiania, ale do czytania w ciągu dnia i zabawy jak najbardziej 🙂

 

Polecamy 🙂

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 2+

Format: 180 x 250

Autorka: Patricia Geis

Tłumaczenie: Anna Kozaczewska

Liczba stron: 12

Rok wydania 2022

Wydawnictwo Jupi Jo!