Misja ratowania świata. Znowu
Tajna Akademia Szpiegostwa, młodzi szpiedzy i szpieżki, gadżety szpiegowskie, akcje, pościgi, wybuchy, a do tego humor, przyjaźń i pierwsze miłości – w nasze ręce właśnie trafiła ósma część przygód Benjamina, Eriki i innych młodocianych szpiegów.
Tym razem książka zaczyna się od wybuchu i to nie byle jakiego, ponieważ zaatakowano siedzibę CIA, a dokładniej salę, w której powinien być Ben i jego rodzice. Szybko okazuje się, że z granatnika wystrzeliła Erika.
Ben nie wierzy, że chciała go zabić i ma rację, szpieżka była szantażowana przez przestępczą organizację Croatoan, ale ma już opracowany plan zemsty, który zawiera między innymi włamanie do domu George’a Washingtona.
W pewnym momencie młodych szpiegów ścigają CIA i Croatoan, ale oni są pewni, że mają rację i są gotowi dużo zaryzykować.
Jak to w tej serii bywa, fabuła jest pełna zwrotów akcji i nieoczekiwanych wydarzeń. Gibbs z dużą wprawą łączy napięcie związane z tajnymi misjami z humorem, który rozluźnia atmosferę.
Dużym atutem książki jest chemia między postaciami.
Benjamin, choć jeszcze niedoświadczony, odznacza się determinacją i błyskotliwością, co sprawia, że czytelnik łatwo się z nim identyfikuje. Erika z kolei stanowi jego idealną przeciwwagę – jest chłodna, wyrachowana, ale także wybitnie uzdolniona. Ich wspólna praca w zespole jest jednym z najciekawszych elementów książki, a sposób, w jaki autor rozwija ich relację, dodaje fabule głębi.
Świat, który stworzył autor, jest zarówno ekscytujący, jak i niebezpieczny, pełen skomplikowanych misji, technologicznych gadżetów i ukrytych wrogów. Dla fanów literatury szpiegowskiej to prawdziwa gratka.
Każda kolejna strona trzyma czytelnika w napięciu, a wyścig z czasem, by powstrzymać przestępczą organizację, buduje poczucie zagrożenia, co sprawia, że książkę trudno odłożyć.
To powieść, która zachwyci zarówno młodszych, jak i starszych czytelników.
Z wartką akcją, intrygującymi postaciami oraz świetnie skonstruowaną fabułą, Stuart Gibbs po raz kolejny udowadnia, że potrafi pisać książki, które trzymają w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.
Dla fanów serii – pozycja obowiązkowa!
Te części już recenzowałam:
Szkoła szpiegów. W obozie wroga
Tekst powstał we współpracy reklamowej z wydawnictwem Agora
Kategoria wiekowa: 9+
Format: 140 x 200
Autor: Stuart Gibbs
Tłumaczenie: Jarek Westermark
Liczba stron: 328
Rok wydania 2024
Wydawnictwo Agora dla dzieci