Zuza Wróbel na tropie. Tom 2. Mechaniczny Człowiek i szkoła złodziei

Tajemnicze kradzieże

Pamiętacie Zuzę Wróbel, młodą detektywkę, która po przyjeździe do Warszawy od razu wpadła na trop szpiegów? Choć obiecała wujkowi trzymać się z daleka od przestępstw, to przestępstwa same ją znajdywały 🙂

Bo jak inaczej wytłumaczyć sytuację, że akurat, gdy szła do koleżanki, obok niej znalazł się lipkarz, czyli złodziej, zsuwający się z muru? Do tego po spotkaniu w jej rękach zostały jego buty i skarpetki.

Skarpetki najbardziej ją zaciekawiły, ponieważ miały wyszyte inicjały. Jaki złodziej nosi takie skarpety? To już wystarczyło by ją zainteresować, ale w mieście działo się również wiele innych ciekawych rzeczy 🙂

Plagą stały się kradzieże, które nie ominęły nawet paserów. I działo się coś dziwnego, złodzieje jakby szukali konkretnej rzeczy, a czasem łupy wracały na miejsce.

Do tego policja, z jej wujkiem na czele, szukała Magnetyzera, który okradał ludzi.

Okazało się, że słynny hipnotyzer również czegoś szukał, a pomagał sobie hipnozą, przez co jednej kradzieży dokonała sama Zuza.

Do tego jeszcze Małpy, czyli młodzi złodzieje, do których detektywka postanowiła dołączyć, tajemnicze zegary, Mechaniczny człowiek i Dom Mody Herse.

Co łączy elementy? Musicie sprawdzić sami, ale zapewniam, że będzie się działo! 🙂

 

 

 

Uwielbiam klimat tej serii.

Przedwojenna, tętniąca życiem Warszawa, ze sklepami, kawiarniami, wróżkami, kataryniarzami, gazeciarzami i innymi elementami tamtych czasów. Gdzie antek oznacza ulicznika, cebula zegarek, cierpiarz taksówkarza, a syreniak warszawiaka.

 

Tym razem sprawa, którą zajęli się młodzi detektywi była skomplikowana, ale niesamowicie fascynująca!

 

Napięcie rosło z każdą stroną, a to, że czytałam o miejscach i rzeczach, które naprawdę istniały lub wciąż istnieją, tylko potęgowało moje zaciekawienie. 

 

W książce mamy przygodę, zagadkę, akcję, historię, ciekawych bohaterów, humor i Warszawę w tle. To najlepsza dawka literatury, jaką możemy podsunąć naszym dzieciom.

Bardzo Wam ją polecam 🙂

 

 

 

 

Tekst powstał we współpracy reklamowej z wydawnictwem Dwukropek

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 9+

Format: 145 x 205

Tekst: Tomasz Duszyński

Liczba stron: 304

Rok wydania 2025

Wydawnictwo Dwukropek


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *