Kto wypuścił Bogów?

Czym dziś zajmują się Bogowie Olimpijscy?

Elliot jest dzieckiem, które ma bardzo dużo na głowie – jego mama traci pamięć , musi się więc zajmować nią, domem i jeszcze normalnie chodzić do szkoły. Do tego wścibska sąsiadka chce im odebrać farmę.

Pewnego dnia w jego oborze ląduje Konstelacja Panna, która przybyła na Ziemię z ambrozją dla więźnia numer 42. W wyniku różnych zdarzeń razem z Panną spotykają się z więźniem, którym okazuje się Tanatos.

Bóg obiecuje uzdrowić jego mamę więc nieświadomy zagrożenia chłopiec go uwalnia. Bóg nie miał dobrych zamiarów wobec gości, na szczęście uciekają i przybywają na Olimp, gdzie okazuje się, że Tanatos czyli Bóg Śmierci jest bardzo groźny, chce przejąć władzę nad Ziemią i trzeba go powstrzymać.

W tym zadaniu pomagają im Bogowie: Zeus, który jest strasznym podrywaczem, Hermes – kurier i stylista, Wenus, która jest obecnie swatką i Afrodyta, która wykłada na Uniwersytecie.

 

Cała grupa zajmuje oborę Elliota, która została całkowicie przemieniona dzięki Boginiom Hestii i Demeter. Okazuje się, że Tanatos pragnie odzyskać cztery klejnoty, za pomocą których przejmie władzę nad Ziemią, nasi bohaterowie muszą więc je odzyskać pierwsi.

Jeden z klejnotów jest w koronie Królowej Elżbiety – Elliot wiec z pomocą Panny i samej Królowej go zdobywa (Królowa okazuje się wojownikiem ninja – ten wątek jest dla mnie bezsensowny).

Nasza drużyna wygrywa pierwsze starcie, zdobywa klejnot i zachowuje farmę. Aby uwięzić Tanatosa i uratować Ziemię trzeba zdobyć pozostałe klejnoty, które pewnie będą poszukiwane w następnych częściach serii.

 

 

 

Kto wypuścił Bogów to ciekawe, niecodzienne spojrzenie na Grecką mitologię, które może być zachętą do szerszego zapoznania się z tematem.

 

Jest to także historia miłości syna do matki, historia chłopca, który bardzo szybko musiał dorosnąć.

 

W książce jest wiele zabawnych wątków, w jedne łatwo uwierzyć, w inne mniej. Czasami zachowanie bohaterów wydawało mi się nielogiczne, jednak jest to książka dla dzieci i one pewnie tego nie wypatrzą 🙂

 

Książka uczy nas też, że do wszystkiego powinniśmy dojść sami, nie chodząc na skróty, musimy także uważać czego sobie życzymy ponieważ źle dobrane słowa mogą mieć nieprzyjemne konsekwencje.

 

Nie wszystkie pomysły autorki mi się spodobały, jednak książkę zdecydowanie warto poznać. Jest to ciekawa powieść przygodowa, która trzyma w napięciu, a czytanie jej jest świetną rozrywką.

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 9+

Autorka: Maz Evans

Tłumaczenie: Natalia Wiśniewska

Liczba stron: 376

Wydawnictwo Literackie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *