Afryka Kazika

Podróż przez Afrykę

Kazimierz Nowak był pierwszym człowiekiem, który samotnie przemierzył Afrykę – 40 tys. km pieszo, rowerem, konno oraz czółnem. Było to w latach 1931-36, wtedy było to coś niespotykanego i niesamowitego. Był pionierem, ale długo nieznanym. Dopiero w 2006 roku, gdy odnaleziono jego pamiętniki i zdjęcia, świat dowiedział się o tym niezwykłym człowieku.

Łukasz Wierzbicki zebrał i opracował przedwojenne reportaże podróżnika, które opublikował w książce Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd. Na podstawie tych reportaży powstały później opowiadania dla dzieci, które możemy przeczytać w książce Afryka Kazika.

 

W książce przeczytamy o najważniejszych momentach podróży Nowaka, jego spotkaniach z tubylcami i groźnymi zwierzętami, problemami, które go spotykały po drodze, trudach i radościach podróży.

Opowiadania są ciekawe i niezwykle wciągające. Napisane zostały tak, że dzieci od razu zaprzyjaźniają się z bohaterem i z zapartym tchem śledzą jego losy.

Książka dostarcza wielu ciekawych informacji i Afryce i jej mieszkańcach, a całą podróż można śledzić na załączonej do książki mapie.

 

Afryka Kazika to książka podróżnicza, która zapoznaje dzieci z postacią Kazimierza Nowaka, czyli prawdziwym podróżnikiem i jego prawdziwymi przygodami.

Książka jest ciekawa, kolorowa i ładnie wydana. Zachęca to odkrywania świata i poznawania kolejnych kontynentów. Zdecydowania polecam 🙂

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 4+

Autor: Łukasz Wierzbicki

Ilustracje: Marcin Leśniak, Marcin Ćwikła, Krzysztof Rusinek

Liczba stron: 168

Rok wydania: 2017

Wydawnictwo BIS


2 thoughts on “Afryka Kazika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *