Amelka Kieł i Bal Barbarzyńców

W świecie wampirów

Amelka jest młodą wampirzycą, która mieszka razem z mamą i tatą w Królestwie Mroku, czyli w Nokturnii.

 

 Jej mama co roku organizuje Bal Barbarzyców i w zasadzie żyje tylko tym wydarzeniem, a tata dziewczynki jest zajęty rozwiązywaniem krzyżówek i nic poza tym go nie interesuje.

Amelka ma przyjaciółkę Florkę, która jest rzadko spotykanym gatunkiem yeti i przyjaciela Kostka Ponuraka, ma także swoje ukochane zwierzątko Dyńkę.

 

Mieszkańcy Nokturnii żyją w nocy, bardzo boją się dnia, ponieważ wtedy budzą się najbardziej przerażające stwory, czyli wróżki i jednorożce.

 

W tym roku Bal ma być wyjątkowy, ponieważ pojawi się na nim Król razem synem, księciem Tadżinem. Od dawna  nikt ich nie widział, ponieważ nie opuszczają swojego królestwa i mama Amelki była wyjątkowo podekscytowana.

Wcześniej książę Tadżin jednak postanowił pochodzić do szkoły, by poznać swych poddanych. Wszyscy byli bardzo ciekawi jak wygląda i jaki jest. Okazało się, że jest niższy niż inne wampiry i ma jasne włosy. Miał też mumie, które spełniały wszystkie jego zachcianki i które wyjątkowo podle traktował. Ale najgorszy był jego charakter, ponieważ książę był wyjątkowo rozpuszczony.

Ogromną radość sprawiało mu zabieranie innym ich rzeczy, po to tylko, żeby pokazać, że może. I tak zabrał Amelce jej ukochane zwierzątko, Dyńkę.

 

Dziewczynka wraz z przyjaciółmi postanowiła ją odzyskać, a wtedy odkryła sekret Króla i pochodzenie Tadżina, a także to, dlaczego był taki wredny.

 

To bardzo ciekawa, wampirza książka. Fabuła jest wciągająca i zabawna, ale z książki płynie także wiele mądrych przesłań, na przykład, że nie można nikogo zmusić do przyjaźni, nie można zastąpić bliskości prezentami, albo, że nie wszystko jest takie, jak nam się wydawało na początku.

Autorka opisała rzeczy i miejsca, które znamy na przykład z horrorów (wampiry, duchy, gobliny, cmentarzyska itp.), ale stworzyła opowieść ciepłą, zabawną i całkowicie niestraszną. Wręcz przeciwnie, książka jest zabawna i wzruszająca.

Książka jest bardzo ładnie wydana, okładka ma piękną pomarańczową folię w niektórych miejscach, a w środku znajdziemy wiele ilustracji w ciemnej kolorystyce, mapę, opis głównych postaci, a nawet kilka przepisów 🙂

 

Pomimo mojego początkowego sceptycyzmu, książka jest ciekawa, zabawna i bardzo przewrotna.

Zdecydowanie mogę Wam ją polecić. Jest idealna na jesienne wieczory, a szczególnie na wieczór Halloween 🙂

 

 

P.S Wydawca zapowiada kolejne tomy z przygodami Amelki 🙂

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 9+

Autorka: Laura Ellen Anderson

Tłumaczenie: Maria Jaszczurowska

Liczba stron: 224

Rok wydania: 2018


1 thought on “Amelka Kieł i Bal Barbarzyńców

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *