Angielski z Mają. Część 2

Nauka angielskiego

Aby nauka nowego języka była skuteczna, musi być przyjemna. Warto dużo czytać, ale czytać to, co nas interesuje.

Angielski z Mają to książka, która wychodzi naprzeciw wszystkim tym, którzy naukę języka angielskiego chcą odbyć właśnie w przyjemny i skuteczny sposób.

 

W książce poznajemy Maję i jej rodziców. Rodzina niedawno przeprowadziła się do Wielkiej Brytanii (o czym mogliśmy przeczytać w pierwszej części). Teraz dziewczynka czuje się dużo pewniej, mówiąc w języku angielskim, jej wypowiedzi są dłuższe i bardziej zaawansowane.

Treść książki nie jest w języku angielskim, tylko polskim. To jest jej ogromna zaleta, a także coś, co odróżnia ją od innych książek do nauki języka obcego.

Autorka natomiast umieściła w tekście wiele użytecznych zwrotów w języku angielskim. To nie są zdania wyrwane z kontekstu, ale takie, które możemy usłyszeć w prawdziwych sytuacjach.

 

Maja wybrała się z rodzicami do parku, gdzie jeździła na rowerze i szalała na placu zabaw, leciała samolotem, gdzie poznała nową koleżankę i była u lekarza, a później w aptece po leki.

Prawda, że są to sytuacje, które mogą spotkać każde dziecko?

Mali czytelnicy poznają odpowiednie słownictwo i użyteczne zwroty. Dzięki temu, że historia Mai jest ciekawa, nauka odbywa się w zasadzie przy okazji.

 

Książki z przygodami Mai to wartościowe i bardzo dobre książki do nauki języka angielskiego. Poznajemy w nich ‘żywy’ język i uczymy się tego, co nam się na pewno przyda.

Bardzo polecam!

 

 

P. S. W książce znajdziemy też zestawienie słów i wyrażeń znajdujących się tekście i ładne ilustracje pełne różnych słówek.

Na stronie www.angielskizmaja.pl autorka przygotowała też podcasty w prawidłową wymową, a w jej mediach społecznościowych znajdziecie wiele wartościowych materiałów do nauki języka angielskiego.

 

 

Książkę można kupić na stronie www.angielskizmaja.pl

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 5+

Format: 168 x 237

Autorka: Anna Szczypka

Ilustracje: Daniel Włodarski

Liczba stron: 56

Rok wydania 2021

2 thoughts on “Angielski z Mają. Część 2

  1. Super książki dla zaczynających przygodę z Angielskim i nie tylko:) przygody Mai w świetnie pomogą w przyswajaniu języka 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *