Artur i słoń, który miał kłopoty z pamięcią

Lekcja empatii

Na spacerze Artur spotkał płaczącego i bardzo smutnego słonia. Okazało się, że słoń stracił pamięć i zupełnie nic o sobie nie pamiętał, ani kim jest, ani skąd pochodzi. Artur postanowił mu pomóc i zorganizować smutnemu słonikowi wspaniały dzień, aby go choć troszkę pocieszyć i by zapomniał o smutku.

 

Cały dzień się świetnie bawili, ale słoń nadal nic nie pamiętał. Dopiero wieczorem, gdy odprowadzał Artura do domu, przypomniał sobie wszystko, gdy usłyszał słowo ‘rodzina’.

 

Okazało się, że słoń miał dużą rodzinę, która cały dzień go szukała i bardzo się o niego martwiła. Na szczęście w końcu się odnaleźli 🙂

 

 

 

 

Artur i słoń, który miał kłopoty z pamięcią to książka na trudny i ważny temat, ale bardzo potrzebna.

 

Za pomocą prostej i poruszającej historii autorka przedstawiła problem utraty pamięci przez najbliższe osoby. To książka o miłości, przyjaźni, zrozumieniu i radzeniu sobie z trudną sytuacją. 

 

Poprzez zabawną i wzruszającą historię dzieci uczą się empatii, wrażliwości i zrozumienia. 

 

Książka jest przepięknie zilustrowana.

 

To piękna historia, którą warto poznać.

 

Polecam 🙂

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 3+

Autorka: Maria Giron

Tłumaczenie: Katarzyna Okrasko

Liczba stron: 44

Rok wydania: 2019

Wydawnictwo Esteri


1 thought on “Artur i słoń, który miał kłopoty z pamięcią

  1. To książka o naszym Słoniku! Córka od urodzenia ma swojego ukochanego Słonika, który raz nam zginął. Szukaliśmy go wszędzie i nigdzie go nie było. Gdy byliśmy już pewni, że go straciliśmy, odnalazł się. Wtedy byliśmy bardzo szczęśliwi i Słonik do dziś jest z nami, jako pełnoprawny członek rodziny 🙂

    Bardzo lubię, gdy książki pomagają oswoić dzieciom tak trudne tematy, jak ten, a obecnie bardzo wiele słyszy się o osobach, które chorują na Alzheimera. Po takiej lekturze na pewno będzie łatwiej zrozumieć dzieciom, że niektórzy nie wygłupiają się, gdy mówią, że czegoś nie pamiętają lub mówią dziwne rzeczy, tylko rzeczywiście mogą mieć w problemy z pamięcią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *