Atlas mitów. Potwory, herosi i bogowie oraz mapy dwunastu mitologicznych krain

Zachwycający atlas

Lubicie mitologię? Ja bardzo i dlatego żałuję, że taka książka pojawiła się dopiero teraz, ale równocześnie cieszę, że jest 🙂

To prawdziwa perełka!

 

W środku znajdziemy 12 kultur – Nordycką, Irlandzką, Słowiańską, Hinduistyczną, Japońską, Polinezyjską, Egipską, Grecką, Aztecką, Jorubów, Janomamów i Indian Ameryki Północnej. Jest to więc podróż po całym świecie, w której poznamy bogów, mity, legendy, potwory i bohaterów każdego z tych miejsc.

 

Każda kultura podzielona jest na kilka części. We wstępie przeczytamy o wierzeniach danej kultury, później zobaczymy mapy mitologicznych światów, poznamy ich mity i legendy, a także opis najciekawszych stworzeń i artefaktów.
Każda rozkładówka zawiera wiele pięknych ilustracji, książka ma duży format, dlatego wszystko jest przejrzyste.
Teksty są krótkie, ciekawe i czasem zabawne 🙂

ARES – Bóg wojny i przemocy. Z natury gniewny. Miał mnóstwo przerażających dzieci, takich jak Deimos (Trwoga) i Fobus (Strach). Fatalnie znosił obelgi.

Każdy rozdział składa się z najważniejszych informacji o danej kulturze, opisaniu najważniejszych wierzeń, artefaktów i postaci. Ilustracje postaci są ponumerowane, więc łatwo znaleźć jej opis ( a jest ich trochę! 🙂 ).

 

Przeczytamy o 12 pracach Heraklesa, o pięciu słońcach, o zemście Eszu, o Kappa, Tanuki i Tengu, o ślubie Thora i Ragnarok, o sfinksach, piramidach i barkach Ra.

 

Mity, legendy, ciekawostki, historie o stworzeniu świata, piękne mapy. Czego tu nie ma!

 

Ta książka naprawdę ciekawie opisuje mity. Oprócz tych popularniejszych, jak Greckie czy Azteckie mamy też na przykład mity Jorubów, co jest ogromnym plusem książki.

 

Myślę, że część informacji będzie dla większości czymś nowym i każdy sporo się dowie z tej książki.

 

Całość jest pięknie wydana, ma twardą okładkę, duży format i dobry papier. Niektóre mapy są pionowe więc przy okazji bardzo duże, z ogromną ilością elementów.

 

Piękne ilustracje dopełniają tekst. Wszystko napisane jest językiem zrozumiałym dla dzieci.

 

Bardzo polecam Wam ten atlas, jest ciekawy, wartościowy i pięknie wydany. Zachwycający! Zdecydowanie warto mieć na półce 🙂

 

 

p.s. Na stronie wydawnictwa można pobrać karty zabaw do książki – www.nk.com.pl 🙂

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 6+

Autor: Thiago de Moraes

Tłumaczenie: Anna Nowak

Liczba stron: 96 (duży format)

Rok wydania : 2018

Wydawnictwo Nasza Księgarnia


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *