Balticarium

Nad Bałtykiem

To książka, która powinna znaleźć się w każdym domu.

Ja się z niej dowiedziałam, że…nic nie wiedziałam 🙂 Niestety, moja wiedza o Bałtyku była prawie zerowa i dlatego bardzo się cieszę, że książka wpadła w moje ręce. I od razu Wam ją polecam!

To potrzebna i wartościowa pozycja, dzięki której odbędziemy zachwycający i niezwykle ciekawy rejs po Bałtyku.

 

Ale od początku.

Autorka, Natalia Uryniuk, stworzyła serwis www.balticarium.com, w którym znajdziemy wszystko o Bałtyku: podwodne zdjęcia, filmy, animacje, gry, a nawet warsztaty i wystawy tematyczne. Serwis prężnie działa (jest przetłumaczony na 9 języków!), a książka była kolejnym etapem. 

 

Ma duży format i twardą okładkę. W środku znajdziemy piękne, kolorowe ilustracje i prawie czterdzieści rozdziałów, pełnych faktów i ciekawostek.

 

Autorka opisała historię Bałtyku, zwierzęta go zamieszkujące, rośliny w nim rosnące, ale też zwyczaje plażowiczów, sławnych ludzi znad Bałtyku, bajki, baśnie, zawody związane z morzem, latarnie, wyspy i wiele więcej.

Ważnym elementem zarówno serwisu, jak i książki jest część ekologiczna. Autorka zwraca uwagę na ogromne zanieczyszczenie wody i podpowiada, co robić, by zwierzęta nadal mogły w niej żyć.

 

To niesamowita książka, naprawdę.

Uczy, uświadamia i zachwyca.

Można się z niej bardzo dużo dowiedzieć i nie da się jej przeczytać ‘na raz’ (co jest plusem), a lektura jest lekka i przyjemna. 

 

 

Bardzo Wam ją polecam.

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 6+

Autorka: Natalia Uryniuk

Liczba stron: 72

Rok wydania 2019

Wydawnictwo Wytwórnia


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *