Basia. Wielka księga przedszkola

Rok w przedszkolu

Pokazywałam Wam już kilka książek z przygodami Basi i jej przyjaciół, ale jeszcze żadnej ‘Księgi’.

 

Basia. Wielka księga przedszkolaka to ponad sto stron czytania!

 

W książce opisano pierwszy rok Basi w przedszkolu. Zobaczymy, jak się cieszyła i jednocześnie stresowała pierwszym dniem. Jak szybko polubiła swoją panią, nowych przyjaciół i życie przedszkolaka.

 

Każda pora roku to inne aktywności i wydarzenia w jej grupie – Mikołajki, pierwszy dzień wiosny, wizyta w remizie strażackiej, piknik i wiele innych. To książka, w której znajdziemy też przygody i rozterki przyjaciół Basi.

Poznamy nową koleżankę w grupie, Dżesikę, będziemy świadkami straty pierwszego zęba przez Karola i razem z Wojtkiem będziemy czekali na jego mamę, która ostatnio wciąż się spóźnia.

 

Oprócz opowieści, w książce umieszczono propozycje różnych zabaw, na przykład instrukcję, jak zrobić pieska z kasztanów, prezent w pudełku, wiatraczek, marzannę i kilka innych.

 

 

Dzieci przeżywają przygody i targają nimi różne emocje. Jak w każdej grupie, zdarzają się konflikty, ale zawsze udaje się je rozwiązać.

 

Księga na pewno spodoba się wszystkim fanom i fankom Basi. Mamy tu dużo czytania, wielu bohaterów i ciekawe przygody.

 

Polecam 🙂

 

 

P.S. Nie wiem, czy wiecie, ale na stronie www.basia.com.pl znajdziecie wiele informacji o Basi i super materiały do pobrania 🙂

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 4+

Autorka: Zofia Stanecka

Ilustracje: Marianna Oklejak

Liczba stron: 104

Rok wydania: 2020

Wydawnictwo Egmont


7 thoughts on “Basia. Wielka księga przedszkola

  1. Ooo tej Basi jeszcze nie znamy 🙂 moje dzieciaki bardzo ją lubią, a zwłaszcza młodszy syn. My ostatnio czytaliśmy książkę “Basia. Wielka księga pytań”- bardzo ją polecamy 🙂

  2. Pingback: Basia i skarby -

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *