Boże Narodzenie z ciotką Józefiną

Świąteczny gość

Rodzina Myszowskich dostała niespodziewany list od słynnej ciotki z Ameryki, który jednak nie ucieszył rodziców Kacpra i Filki. Ciotka Józefina zapowiedziała w nim swój przyjazd na Boże Narodzenie.

Rodzice myszek nie byli zadowoleni, ponieważ ciotkę trudno było zadowolić, a oni nie mieli pieniędzy na wystawne świętowanie.

Małe myszki wpadły wtedy na pomysł, aby poprosić innych o pomoc. Okazało się, że nikt nie chciał im jej udzielić, dopóki nie padło imię słynnej ciotki. Wtedy myszki dostały wielką jodłę, ozdoby choinkowe, jedzenie i inne prezenty, wszystko dla Józefiny. 

Rodzina przygotowała dom na przyjazd gościa i w wigilijny poranek udali się do portu, by przywitać ciotkę. Tak samo zrobiło wielu mieszkańców miasteczka. Niestety, ciotka nie przybyła, co bardzo zdenerwowało oczekujące na jej przyjazd myszy. 

Na szczęście Filka wpadła na pomysł, aby wszystkich zaprosić do nich do domu, gdzie razem spędzili cudowne Święta.

 

 

Boże Narodzenie z ciotką Józefiną to ciepła i mądra książka w cudownym, świątecznym klimacie.

 

Przypomina, że w świętowaniu najważniejsze jest spędzenie czasu z najbliższymi, a nie drogie prezenty czy wystawne kolacje.

 

Książka jest przepięknie zilustrowana, nastrojowa i pełna uroku. 

 

Polecam 🙂

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 3+

Autor: Michael Engler

Ilustracje: Martina Matos

Tłumaczenie: Urszula Pawlik

Liczba stron: 32

Rok wydania: 2019

Wydawnictwo Esteri


1 thought on “Boże Narodzenie z ciotką Józefiną

  1. Piękna ❤️ Bardzo chętnie przeczytam ją dzieciom, ponieważ uwielbiam Boże Narodzenie i przygotowania z nim związane, dlatego cieszy mnie każda książka, która wpisuje się w klimat gwiazdkowy, bez względu na to czy jest to lektura dla dzieci czy dla dorosłych 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *