Cholera i inne choroby

Coś o chorobach

Jeśli szukacie dobrej książki dla dzieci poruszającej temat chorób, to mam dla Was ciekawą propozycję 🙂

 

Cholera i inne choroby to pozycja, która przybliża takie terminy jak alergia, anoreksja, opryszczka, żylaki, wirusy, złamania, padaczka i wiele, wiele innych. I oczywiście tytułową cholerę 🙂

 

Każdy rozdział zaczyna się krótkim, rymowanym wierszykiem o omawianej przypadłości. Nie są to informacje specjalistyczne, ale ciekawe, najważniejsze fakty, dostosowane do młodego odbiorcy. Teksty są zabawnie napisane, bez trudnego słownictwa i zawierają masę ciekawostek.

 

Co oznacza skrót ADHD?

Kiedy może przebudzić się wirus opryszczki?

Czy depresję można leczyć?

Czym różni się migrena od zwykłego bólu głowy?

Co wynalazł Aleksander Fleming?

Czym są szczepionki?

To tylko część wiedzy, którą dzieci zdobędą dzięki tej książce.

 

 

Cholera i inne choroby to rzetelne źródło informacji, dostosowane do młodych ludzi, ale będzie ciekawą lekturą także dla dorosłych. Książka objaśnia choroby i zapoznaje dzieci z pojęciami, z którymi mogą się spotkać lub już się spotkali. I z pojęciami, które warto, aby znały. Nie ma tematów tabu czy ‘wstydliwych’ słów. Poruszone zostały w niej różne zagadnienia i każdy znajdzie coś ciekawego. Autor w prosty, zrozumiały i bardzo ciekawy sposób opisuje to, co się dzieje w organizmie człowieka.

 

To pozycja poruszająca mało popularny temat w literaturze dla dzieci, dlatego jest taka wyjątkowa. Będzie doskonałą pomocą dla rodziców i nauczycieli. To także idealna pozycja dla wszystkich ciekawych dzieci, które interesują się tą tematyką lub lubią bawić w lekarza. Książka odpowie na wiele ich pytań.

 

Cholera i inne choroby to także bardzo ciekawe ilustracje w pięknej kolorystyce.

 

To fascynująca książka, którą zdecydowanie warto poznać.

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 7+

Autor: Łukasz Kaniewski

Ilustracje: Karolina Kotowska

Liczba stron: 65

Rok wydania: 2016

Wydawnictwo Poradnia K

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *