Co wolisz?

Trudne decyzje

Co wolisz? to książka –  gra, a właściwie element bardzo popularnej gry o tym samym tytule. Potrzebujemy jeszcze przynajmniej dwóch graczy, dobry humor i możemy grać.

 

A jakie są zasady?

Jedna osoba zadaje pytanie z książki (jest ich tu 200), a pozostałe odpowiadają. Pytania są na zasadzie to lub to. Jak już wybierzemy, to możemy uzasadnić nasz wybór (i tu jest zawsze najwięcej śmiechu).

 

Pytania są oczywiście tak dobrane, żeby nie było za łatwo 🙂

 

Z jednymi nie miałam problemu (na przykład z tym: ‘Gdy się złościsz, przemienić się w wielkiego, zielonego Hulka, czy stać się supermocnym Thorem uzbrojonym w magiczny młot’ i tym: ‘Przez cały rok nie zjeść przepysznego makaronu z sosem serowym, czy chrupiącej, gorącej pizzy z serem?’).

Przy innych już musiałam się trochę zastanowić (na przykład tym: Do końca życia mieć głos jak Kaczor Donald, czy jak Goofy? albo tym: ‘Mieć moc panowania nad pogodą czy zatrzymywania czasu?’).

 

Odpowiadanie i słuchanie odpowiedzi i uzasadnień innych to świetna zabawa.

 

To dobra gra na ‘rozruszanie’ towarzystwa, wszędzie można w nią grać (nawet na spacerze i w aucie), jest dobra dla każdej grupy wiekowej, rozwija umiejętności komunikacyjne i słownictwo. 

 

Graliście już kiedyś w tę grę? 🙂

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 4+

Format: 150 x 230

Riddleland

Ilustracje: Anna Aldüz

Tłumaczenie: Dominika Rychel

Liczba stron: 120

Rok wydania 2021

Wydawnictwo Insignis


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *