Czy to boli?

U lekarza

Książka, którą Wam dziś prezentuje to książka, na jaką od dawna czekałam. A co najlepsze, to książka dla dzieci i dla rodziców.

 

Bo Czy to boli? składa się z dwóch części i możemy ją czytać od dwóch stron.

W części dla dzieci znajdziemy historie Stasia, Franka i Stefana, synów autora. Staś opowiada o swojej wizycie na SOR-rze, gdy rozciął brodę, Franek o szczepieniu, a Stefan o pobycie w szpitalu i różnych badaniach.

Chłopcy zdradzają jakie emocje im wtedy towarzyszyły, opowiadają, jak wyglądały zabiegi czy co im bardzo pomogło (na przykład lekarze, którzy tłumaczyli, co robią, albo zabawa z tatą w szczepienie).

Ich historie są wartościowe, ale też z humorem i ‘na luzie’ dzięki czemu bardzo dobrze się je czyta.

 

Część dla dzieci jest świetna, ale ta dla dorosłych to już w ogóle mistrzostwo, naprawdę. Tutaj znajdziemy porady, jak rozmawiać z dziećmi o zabiegach czy jak je przygotować do pobytu w szpitalu, ale też, jak ważny jest nasz spokój czy nasze słowa i wiele innych ważnych informacji.

Autor rozprawia się także ze znienawidzonym przeze mnie zdaniem: ‘Taki duży chłopak, a tak płacze’.

 

 

A dlaczego to jest taka wartościowa książka? Jej autorem jest Mateusz Sieradzan – pielęgniarz, ratownik i tata piątki dzieci (w Internecie znany jako Pan Pielęgniarka), więc ktoś, kto wie, o czym pisze i robi to bardzo dobrze.

 

Autor konsultował się z wieloma medykami, dzięki czemu w części dla rodziców mamy takie zdanie: Jeden z ratowników z SOR- u dziecięcego prosił, bym zwrócił na to uwagę.

I to jest coś wspaniałego! Pokazuje, że ta książka to czysta praktyka, rady ‘z życia wzięte’ i takie, które nam naprawdę pomogą. Mi ta książka już pomogła i jestem przekonana, że pomoże każdemu rodzicowi.

 

Dzieci oswoi z wizytami w szpitalu, szczepieniami i wszystkim, co się wiąże z badaniami, a rodziców poinstruuje co robić, aby te sytuacje były dla dzieci jak najmniej stresujące.

 

Zdecydowanie brakowało takiej książki dla dzieci, a temat jest ważny i dotyczy każdego dziecka.

Tutaj mamy prawdziwych bohaterów, prawdziwe sytuacje i prawdziwe badania. 

Bardzo Wam ją polecam. 

 

 

Z kodem MALICZYTELNICY15 kupicie książkę z 15% rabatem!

Kod działa do 6.10 na stronie wydawnictwa Poczekalnia 

 

 

Tekst powstał we współpracy reklamowej z wydawnictwem Poczekalnia

 

 

 

Kategoria wiekowa: 5+

Format: 205 x 205

Tekst: Mateusz Sieradzan

Ilustracje: Katarzyna Jagiełło

Liczba stron: 96

Rok wydania 2022

Wydawnictwo Poczekalnia

1 thought on “Czy to boli?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *