Dziwolągi

Piękny i wyróżniający się picturebook

Zwierzęta mieszkające w lesie dostały zaproszenie na bal. Świetnie się na nim bawiły i bardzo dużo zjadły. Jednak gdy wróciły do siebie, okazało się, że ich domy zniknęły! Bal był tylko pretekstem, żeby wyciąć ich mieszkania!

Zwierzęta próbowały odbudować domy z innych materiałów, ale to się nie udało. Poszły do Dziwolągów, zwanych ludźmi, aby odzyskać swoje stare domy, ale oni ich tylko brutalnie przegonili.

W końcu, z pomocą innych zwierząt wymyśliły, co muszą zrobić, by odzyskać swoje domy.

 

Dziwolągi to książka bardzo dobrze pokazująca co się dzieje, gdy ludzie wycinają las. Nikt wtedy nie myśli o zwierzętach, które w nim mieszkają, a przecież to są ich domy.

Książka za pomocą prostej, ale bardzo mądrej historii uświadamia i przestrzega. Jest świetnym punktem wyjścia do rozmów z dziećmi na temat przyrody, wycinania lasów, sadzenia drzew i wielu innych tematów.

To pozycja i dla dzieci i dla dorosłych. I nie chodzi w niej tylko o wycinanie drzew, ale i śmiecenie czy hałasowanie. Ludzie muszą zdawać sobie sprawę z tego, że nie mogą być dziwolągami, muszą chronić przyrodę 🙂

Książka to głównie piękne i bardzo sugestywne ilustracje, które zostają w pamięci. 

Dziwolągi wzruszają i smucą, ale jednocześnie zachwycają. To piękna, ważna i cenna książka, którą z całego serca polecam.

 

 

Kategoria wiekowa: 4+

Autorzy: Cristóbal León i Cristina Sitja Rubio

Ilustracje: Cristina Sitja Rubio

Tłumaczenie: Maciej Byliniak

Liczba stron: 44

Rok wydania: 2013

Wydawnictwo Dwie Siostry

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *