Ekspres Polarny

Magiczny pociąg

Ekspres Polarny to wydana ponad 30 lat temu książka, która sprzedała się w ponad 12 milionach egzemplarzy i wciąż zachwyca dzieci na całym świecie.

W Polsce była długo niedostępna (lub sprzedawana po mocno zawyżonej cenie), niedawno jej ‘odświeżoną’ wersję wydało wydawnictwo Tekturka.

 

Książka opowiada historię chłopca, który bardzo chciał usłyszeć dźwięk dzwoneczków sań Świętego Mikołaja.

W wigilijny wieczór czekał na przyjazd zaczarowanych sań, zamiast tego, pod jego dom podjechał zaczarowany pociąg, pełen dzieci w piżamach, zmierzający na Biegun Północny.

Na Biegunie, gdzie powstają wszystkie prezenty, dzieci zobaczyły setki elfów i Świętego Mikołaja, który tego dnia miał wręczyć komuś pierwszy prezent. Tym szczęśliwcem okazał się bohater książki, który poprosił o swój wymarzony prezent, czyli dzwoneczek.

Okazało się, że nie jest to zwykły dzwoneczek i nie wszyscy słyszą jego dźwięk. 

 

 

 

Ekspres Polarny to przepiękna i ponadczasowa opowieść o dziecięcej wyobraźni i magii świąt. 

 

Książka zabiera dzieci w cudowną podróż na Biegun Północny, pełną magii i atmosfery świątecznej. To idealna pozycja na okres okołoświąteczny.

 

Ekspres Polarny jest także pięknie i bardzo klimatycznie zilustrowany, chociaż dla mnie ilustracje mogłyby być trochę jaśniejsze.

 

Ilustracje i przekład podobno różnią się od tych z pierwszego wydania, ale ja go nie widziałam, dlatego nie jestem w stanie ocenić różnicy 🙂

 

Polecam Wam tę książkę bardzo, to piękna opowieść, którą na pewno pokocha każde dziecko. 

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 3+

Autor: Chris Van Allsburg

Tłumaczenie: Agata Mietlicka

Liczba stron: 34

Rok wydania: 2019

Wydawnictwo Tekturka

2 thoughts on “Ekspres Polarny

  1. Nie mam pojęcia jakim cudem przegapiłam ją podczas zamawiania książek pod choinkę 🙁

    Okres przed Świętami, same Święta i zaraz po Świętach postanowiliśmy spędzić bez Internetu i bez telewizora i chyba właśnie dlatego “Ekspres polarny” musiał odjechać mi sprzed oczu. Nasza rodzinka była za bardzo zajęta sobą 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *