Encyklopedia rzeczy, które się mylą. Świat a wszechświat, tornado a huragan, mikroskop a teleskop oraz wiele innych par

Encyklopedia rzeczy, które się mylą. Świat a wszechświat, tornado a huragan, mikroskop a teleskop oraz wiele innych par

Koniec pomyłek!

Encyklopedia rzeczy, które się mylą to bardzo ciekawy i oryginalny pomysł na książkę.

Autorka zebrała pary pojęć, które często są ze sobą mylone, i w prosty sposób wyjaśniają, czym się różnią.

 

Rzeczywiście łatwo pomylić tornado z huraganem (zawsze je mylę), meteor z meteorytem, lodowiec z fiordem, żabę z ropuchą, internet z intranetem, tętnicę z żyłą czy lamę z alpaką. Dzięki tej książce można w prosty sposób uporządkować swoją wiedzę.

Nie wszystkie przykłady są jednak równie mylące. Myślę, że mniej osób myli człowieka z robotem, drapieżnika z ofiarą, mięsożercę z roślinożercą, drzewa liściaste z iglastymi, czy start z lądowaniem. Mimo to również warto znać różnice między tymi pojęciami. 

 

Publikacja zachęca do zadawania pytań i rozwija naturalną ciekawość świata. Przejrzysty układ haseł sprawia, że można czytać ją zarówno od początku do końca, jak i wybierać interesujące zagadnienia. Kolorowe ilustracje dodatkowo pomagają zrozumieć omawiane tematy i przyciągają uwagę młodszych odbiorców.

Czytelnik zdobywa wiele ciekawych informacji z różnych dziedzin i może odkryć fakty, o których wcześniej nie wiedział. 

 

 

To połączenie encyklopedii, zbioru ciekawostek i przewodnika po świecie pełnym fascynujących różnic.

Polecam ją wszystkim młodym odkrywcom oraz osobom, które lubią poznawać świat poprzez ciekawostki i zaskakujące porównania.

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 6+

Format: 233 x 270

Tekst: Sophie de Mullenheim

Ilustracje: Amélie Falière

Tłumaczenie: Joanna Kuhn

Liczba stron: 112

Rok wydania 2026

Wydawnictwo Nasza Księgarnia




Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *