Feluś i Gucio wiedzą jak się zachować

Ważne zasady

Feluś i jego przyjaciel, maskotka Gucio, chodzą już do przedszkola i jak na przedszkolaków przystało, muszą potrafić się odpowiednio zachować. Czas by poznali ‘Kodeks przedszkolaka’ 🙂

 

Reguły, które poznała klasa Felusia to na przykład używanie takich słów jak ‘dzień dobry’, ‘do widzenia’, ‘dziękuję’ czy ‘przepraszam’.

To słuchanie siebie nawzajem i nieprzerywanie sobie, szanowanie innych ludzi i ich własności, pomaganie sobie nawzajem czy sprzątanie po sobie.

Kodeks przedszkolaka obowiązuje także poza przedszkolem, na przykład w autobusie czy teatrze.

 

Dzięki tym kilku regułom będzie im łatwiej funkcjonować wśród rówieśników i w społeczeństwie.

 

 

 

W książce każda reguła jest wyjaśniona i zawiera dodatkowe pytania skierowane do czytelnika. Przy każdej zasadzie są ilustracje w formie scenek z życia Felusia, co stanowi świetny punkt wyjścia do rozmowy i pomaga dzieciom odnieść się do własnych doświadczeń. 

 

Feluś i Gucio wiedzą jak się zachować to książka dydaktyczna i moim zdaniem potrzebna. Jest napisana prostym i przystępnym językiem.

 

Dzieci znajdą w niej wypisane zasady dobrego zachowania, wraz z uzasadnieniem i świetnymi ilustracjami, a rodzice wskazówki, jak uczyć dzieci zasad dobrego wychowania.

 

Książka ma twarde strony i zaokrąglone rogi.

 

Polecam 🙂

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 3+

Autorka: Katarzyna Kozłowska

Ilustracje: Marianna Schoett

Liczba stron: 40

Rok wydania: 2019

Wydawnictwo Nasza Księgarnia


4 thoughts on “Feluś i Gucio wiedzą jak się zachować

  1. Uwielbiamy takie książeczki 🙂 Super, gdy mam książkowe wsparcie, kiedy tłumaczę dzieciom, gdzie i jak trzeba się zachowywać. Niestety czasami samo moje zachowanie nie wystarcza, jako przykład i potrzebujemy dodatkowego przykładu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *