Flaga na maszt! Przewodnik po flagach z całego świata

Świat flag

Jak z Waszą znajomością flag? Jesteście flagomaniakami? 🙂

Ja (niestety) bardzo mało o nich wiedziałam. Z pomocą przyszła mi książka Flaga na maszt! 

 

Ten ciekawie napisany przewodnik po flagach świata sprawi, że flagi nie będą miały przed nami tajemnic 🙂

 

Flagi trójkolorowe i dwukolorowe, z krzyżami, gwiazdami, półksiężycami, zwierzętami i pasami skośnymi. Symbolizujące kolory miasta, zwycięstwa, braterstwo, wolność, grupy etniczne, regiony, historię, równowagę wszechświata i wiele innych rzeczy.

Każda flaga to fascynująca historia, za każdą kryje się element tożsamości danego kraju. 

 

Wiedzieliście, że najstarszą narodową flagą świata jest flaga Danii? A złoty lew we fladze Sri Lanki jest symbolem odwagi? Za to sześć gwiazdek we fladze Kosowa symbolizuje sześć grup etnicznych, a dziewięć pasów we fladze Grecji dziewięć sylab hasła ‘Wolność albo śmierć’. Flaga Holandii jest najstarszą flagą trójkolorową, a Singapur to jedyny kraj niemuzułmański, który ma flagę z półksiężycem. 

 

Mogłabym tak wymieniać i wymieniać, na każdej stronie znajdziemy wiele takich ciekawostek. I to jest naprawdę ciekawe! 🙂

 

 

Nieważne czy jesteście flagomaniakami, czy nie, ta książka jest dla Was i Waszych dzieci 🙂 To wiedza, która przyda się nie tylko w szkole, ale w ogóle w życiu.

Bo tak, jak niekoniecznie musimy znać znaczenie kolorów i symboli na fladze, to do jakiego kraju, która należy, już się przyda 🙂

 

A tutaj mamy wszystko jasno wytłumaczone, dobrze posegregowane i opisane. Teksty nie są długie, są właściwie króciutkie, zawierają tylko najważniejsze informacje. Ale są ciekawe!

To w ogóle bardzo ciekawa książka, autor postarał się, by Flaga na maszt! nie zamieniła się w nudną encyklopedię, ale stworzył fascynujący atlas, który bardzo dobrze się czyta (chociaż nie polecam czytania całości na raz 🙂 ).

 

To zdecydowanie książka, którą warto mieć w biblioteczce 🙂

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 9+

Autor: Robert G. Fresson

Tłumaczenie: Wojtek Cajgner

Liczba stron: 112

Rok wydania 2020

Wydawnictwo Dwie Siostry


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *