Gdzie jest Spot? / Spot jedzie na wieś / Spot mówi dobranoc

Poznajcie Spota

Eric Hill stworzył Gdzie jest Spot? z myślą o swoim synku. Książka szybko stała się wielkim hitem i zaczęły powstawać kolejne części. Teraz to klasyka angielskiej literatury dziecięcej, która wreszcie zawitała do polskich czytelników.

 

Spot to sympatyczny piesek, który przeżywa różne przygody. Jest ciekawski, zagląda w różne miejsca i ma wielu przyjaciół.

Książki są kartonowe i na każdej rozkładówce mają zakryte okienko. Klapki to cecha charakterystyczna serii o Spocie. Czytając, dzieci mają wspaniałą zabawę poprzez odpowiadanie na pytania, odkrywanie co się kryje pod klapkami i przeżywanie przygód razem ze Spotem, jednocześnie dużo się ucząc.

To książki rozwijające kreatywność i słownictwo, a dzieci kochają tego sympatycznego pieska. I nic dziwnego, jest wspaniały. Bardzo Wam polecam te książki, a niżej prezentuję 3 pierwsze tytuły wydane po polsku 🙂

 

 

Gdzie jest Spot?

To pierwsza książka o Spocie. W środku widzimy mamę pieska, która chciała zawołać syna na obiad, ale ten gdzieś się schował. Mama wyrusza na poszukiwania. Szuka w różnych miejscach, aż w końcu go znajduje 🙂

 

Spot jedzie na wieś

W tej części na farmie urodziły się nowe zwierzątka i Spot idzie ich szukać. Po drodze znajduje wiele innych zwierząt i przeżywa różne przygody, ale w końcu znajduje małe kocięta i małe prosiaczki.

 

Spot mówi dobranoc

Tym razem Spot przygotowuje się do snu, chowa zabawki, kąpie się, mówi wszystkim dobranoc i zadowolony zasypia 🙂

 

 

 

Kategoria wiekowa: 1+

Autor: Eric Hill

Ilustracje: Eric Hill

Liczba stron: 22

Rok wydania: 2018

Wydawnictwo Mamania

 

6 thoughts on “Gdzie jest Spot? / Spot jedzie na wieś / Spot mówi dobranoc

  1. Znamy “Gdzie jest Spot?” w wersji oryginalnej. Potwierdzam, że jest to cudownie angażująca książeczka, testowana na moim synku 🙂
    Zabawne jest to, że my od zawsze jesteśmy przekonani, że to mama psica szuka Spota (bo obiad na stole/w misce – siła stereotypu 😉 ?
    Musze sprawdzić w naszym wyogladanym Spocie, czy w wersji angielskiej też szuka go tata (czy w ogóle jest to doprecyzowane).
    Pozdrawiam

  2. Tak, w WHERE’S SPOT? Spota szuka mama Sally (tak podpisana jest jej miska, stojąca obok pełnej miski Spota 🙂

    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *