Hip, hip, KURA!

Prezent

Rodzina Ogórków to mama, tata, trójka dzieci (Ania, Wojtek i Karolina) i cztery kury (Augusta, Żaneta, Hildegarda i Belka). Nie są to jednak kury, które jedynie dziobią ziarno i znoszą jajka. Te kury pilnują rodziny i nie raz i nie dwa wyciągały ją z tarapatów.

Jak wtedy, gdy rodzice sami wyjechali pod namiot, a Karolina (zwana Pypciem) została z ciocią Funią.

Pewnego dnia ciocię odwiedził Mirosław Światełko i zaproponował telefon dla Pypcia, a ta, w dobrej wierze, szybko się zgodziła.

I wtedy zaczęły się problemy, ponieważ Mirosław Świetełko nie był zwykłym sprzedawcą i nie sprzedał zwykłego telefonu. Do środka wprowadził podstępne oprogramowanie, które szybko przejęło władzę na wszystkimi członkami rodziny.

Wojtek myślał, że znalazł przyjaciela, choć nigdy go nie widział, Ania wpadła w sidła gry, mama wydała wszystkie pieniądze. Na szczęście kury czuwały 🙂

 

 

Jeśli lubicie zwariowane historie z wyjątkowymi bohaterami, to na pewno od razu polubicie kury i ich rodzinę. Ta historia jest świetną rozrywką z wartościowym przesłaniem.

 

Pokazuje, że korzystanie z telefonów komórkowych ma wiele pozytywnych aspektów, takich jak łatwy dostęp do informacji czy możliwość komunikacji z innymi osobami, ale nadmierne i nieodpowiednie korzystanie z telefonów może prowadzić do wielu problemów. 

 

Autorka znalazła ciekawy sposób na pokazanie, jakie zagrożenia czekają ‘w sieci’. Udało jej się to przedstawić w humorystyczny sposób, bez umoralniania.

Wyszła z tego historia, która bawi i od której nie można się oderwać.

Polecam 🙂

 

 

 

 

Tekst powstał we współpracy reklamowej z wydawnictwem Świetlik

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 5+

Format: 142 x 203

Tekst: Justyna Bednarek

Ilustracje: Nika Jaworowska – Duchlińska

Liczba stron: 184

Rok wydania 2023

Wydawnictwo ŚwietlikDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *