Historia naturalna stworzeń magicznych

Ważna misja

Gdy prezes Towarzystwa na rzecz Ochrony Magicznych Stworzeń, Dimitros Pagonis, zaproponował podróżniczce Artemis Matsouce wyprawę w poszukiwaniu magicznych stworzeń, nie mogła odmówić.

Przecież taka wyprawa nie trafi się ponownie!

 

Wyruszyli, by badać ich zwyczaje i chronić je przed wyginięciem.

Odwiedzili każdy kontynent i spisali wszystko, czego się dowiedzieli, a co działo się podczas podróży, możemy przeczytać z notatek Artemis.

 

Nie zawsze udało im się zobaczyć magiczne stworzenie (nie widzieli na przykład jednorożca), ale i tak widzieli wiele z nich, dzięki czemu mogli zaktualizować notatki.

 

Dzięki nim poznamy dobrze trolle, Bazyliszka, Feniksa, Wielką Stopę, Centaury czy Potwora z Loch Ness, ale to są te stworzenia, które każdy z nas choć kojarzy.

W książce znajdziemy także wiele takich, o których często nawet nie słyszeliśmy (co świadczy o tym, że Towarzystwo dobrze wykonuje swoją pracę 🙂 ). Znajdziemy tu Niksy, Pierzastego Węża, Alicanto, Raku, Urayuli, Tanuki, Mimi i wiele innych. 

 

Choć te istoty występują w wielu mitach i legendach, nasza wiedza o nich często jest znikoma lub żadna. Teraz dowiemy się, gdzie mieszkają, jak wyglądają, co jedzą, ile mają wzrostu czy jak się zachowują. 

Ale pamiętajcie, tę wiedzą lepiej zachować dla siebie 🙂

 

 

 

Ta pięknie wydana książka zachwyci każdego, kto choć trochę wierzy w magiczne stworzenia i na pewno przekona niedowiarków.

Polecam 🙂

 

 

 

Inne książki z serii, które znajdziecie na blogu:

Historia naturalna syren

Historia naturalna magii

 

 

 

 

Tekst powstał we współpracy barterowej z wydawnictwem Harper Kids

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 6+

Format: 265 x 304

Tekst: Emily Hawkins

Ilustracje: Jessica Roux

Tłumaczenie: Ernest Kacperski

Liczba stron: 64

Rok wydania 2023

Wydawnictwo Harper KidsDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *