Inspektor Parma i spisek żywnościowy

Tylko zdrowa żywność

Miasteczko Jagodno jest inne niż wszystkie. Jego mieszkańcy, w przeciwieństwie do mieszkańców sąsiednich miejscowości zalanych sztucznymi dodatkami do żywności, jedzą tylko zdrowe rzeczy.

 

Zwykle miasteczko było spokojne, wręcz senne. Wszystko zmieniło się, gdy dwanaścioro mieszkańców zapadło na dziwną i niespotykaną przypadłość – zostali zabarwieni na różne kolory.

 

Inspektor Parma i jej partner, szczurek Szperek, natychmiast rozpoczęli śledztwo. Ślady zaprowadziły ich do przedsiębiorstwa ‘Stuprocentowo naturalne’, największego dostawcy żywności w okolicy.

Okazało się, że prowadzi je doktor Truj, genialny chemik. Dodawał on do owoców sztuczne barwniki, by zwiększyć ich sprzedaż.

Detektywi odkryli prawdę, ale przestępca uciekł.

Miasteczko jeszcze nie ochłonęło po szoku spowodowanym sztucznymi barwnikami, a tu już ktoś zaatakował prezeskę ‘Szybkiej łatwej szamy’, firmy produkującej paczkowane obiady.

Okazało się, że chciała zrezygnować ze środka konserwującego BHA, a ktoś za dużo by na tym stracił. Detektywi znaleźli winnego, okazało się, że to ta sama osoba! I to nie było ich ostatnie spotkanie, biznes żywnościowy wciąż ma wiele ‘ulepszaczy’, które detektywi muszą odkryć.

 

 

Autor miał ciekawy pomysł.

Dostaliśmy powieść detektywistyczną, w której złoczyńcami są sztuczne barwniki, konserwanty, spulchniacze i inne dodatki, które mają ‘poprawić’ jakość jedzenia.

Na szczęście detektywi stoją na straży zdrowej żywności 🙂

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 7+

Autor: Christofer Siemieński

Ilustracje: Martin Siemienski

Tłumaczenie: Nina Wum

Liczba stron: 184

Rok wydania 2020

Wydawnictwo Poradnia K

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *