Jedź! Jedź! Stój!

Co oznaczają te kolory?

Jedź! Jedź! Stój! to książka, która w prosty i mądry sposób uczy dzieci czegoś bardzo ważnego.

Na początku poznajemy zieloną kuleczkę, która umie tylko jedno słowo : “Jedź!” Bardzo lubi je wymawiać, więc wdrapuje się wysoko i koordynuje pracę maszyn na budowie. Na początku wszystko idzie sprawnie, ale po pewnym czasie maszyny pracują za szybko i zaczynają sobie przeszkadzać. Wtedy wkracza czerwona kuleczka, która zna tylko słowo: “Stój!”. Maszyny mogły trochę odetchnąć, a kuleczki starały się ze sobą współpracować. Początkowo było ciężko, ale w końcu udało im się tak zgrać, że budowa szła sprawnie i maszyny sobie nie przeszkadzały. Gdy most był gotowy do miasta przybyła żółta kuleczka, która znała słowo: “Zwolnij!”.

To świetna książka ucząca dzieci zasad działania sygnalizacji świetlnej. Pokazuje co oznacza każdy kolor i jak mają reagować gdy go widzą. W prosty sposób uświadamia jak ważne jest odpowiednie zastosowanie się do danego komunikatu i czym grozi nieprzestrzeganie go. Pozwala rozpocząć rozmowę na temat bezpieczeństwa i wytłumaczyć, że gdy rodzic mówi “Stój” to na prawdę trzeba stanąć 🙂

Książka zaznajamia także dzieci z różnymi maszynami i pokazuje czym one się zajmują. Na pewno szczególnie spodoba się fanom maszyn budowlanych, ale nie tylko.

Cała historia, choć prosta, jest niewiarygodnie mądra. Oprócz zasad ruchu drogowego dzieci dowiedzą się z niej, że bez odpowiedniej współpracy maszyn most by nie powstał. Dopiero gdy zaczęły wspólnie działać i reagować na odpowiednie komendy, wszystko zaczęło iść sprawnie. Książka w sprytny sposób uczy dzieci jak ważna jest współpraca i koleżeństwo.

Ilustracje w książce są proste, ale bardzo ładne. Świetnym pomysłem jest wykorzystanie zdjęcia prawdziwej ziemi.

Bardzo polecam tę pozycję, jest ciekawa, mądra i bardzo ważna.

 

Kategoria wiekowa: 2+

Autorka: Charise Mericle Harper

Ilustracje: Charise Mericle Harper

Wydawnictwo BABARYBA 

Jedź! Jedź! Stój!
Jedź! Jedź! Stój!
Jedź! Jedź! Stój!
Jedź! Jedź! Stój!
Jedź! Jedź! Stój!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *