Jedź! Jedź! Stój!

Co oznaczają te kolory?

Jedź! Jedź! Stój! to książka, która w prosty i mądry sposób uczy dzieci czegoś bardzo ważnego.

Na początku poznajemy zieloną kuleczkę, która umie tylko jedno słowo : “Jedź!” Bardzo lubi je wymawiać, więc wdrapuje się wysoko i koordynuje pracę maszyn na budowie. Na początku wszystko idzie sprawnie, ale po pewnym czasie maszyny pracują za szybko i zaczynają sobie przeszkadzać. Wtedy wkracza czerwona kuleczka, która zna tylko słowo: “Stój!”. Maszyny mogły trochę odetchnąć, a kuleczki starały się ze sobą współpracować. Początkowo było ciężko, ale w końcu udało im się tak zgrać, że budowa szła sprawnie i maszyny sobie nie przeszkadzały. Gdy most był gotowy do miasta przybyła żółta kuleczka, która znała słowo: “Zwolnij!”.

To świetna książka ucząca dzieci zasad działania sygnalizacji świetlnej. Pokazuje co oznacza każdy kolor i jak mają reagować gdy go widzą. W prosty sposób uświadamia jak ważne jest odpowiednie zastosowanie się do danego komunikatu i czym grozi nieprzestrzeganie go. Pozwala rozpocząć rozmowę na temat bezpieczeństwa i wytłumaczyć, że gdy rodzic mówi “Stój” to na prawdę trzeba stanąć 🙂

Książka zaznajamia także dzieci z różnymi maszynami i pokazuje czym one się zajmują. Na pewno szczególnie spodoba się fanom maszyn budowlanych, ale nie tylko.

Cała historia, choć prosta, jest niewiarygodnie mądra. Oprócz zasad ruchu drogowego dzieci dowiedzą się z niej, że bez odpowiedniej współpracy maszyn most by nie powstał. Dopiero gdy zaczęły wspólnie działać i reagować na odpowiednie komendy, wszystko zaczęło iść sprawnie. Książka w sprytny sposób uczy dzieci jak ważna jest współpraca i koleżeństwo.

Ilustracje w książce są proste, ale bardzo ładne. Świetnym pomysłem jest wykorzystanie zdjęcia prawdziwej ziemi.

Bardzo polecam tę pozycję, jest ciekawa, mądra i bardzo ważna.

 

Kategoria wiekowa: 2+

Autorka: Charise Mericle Harper

Ilustracje: Charise Mericle Harper

Wydawnictwo BABARYBA 

Jedź! Jedź! Stój!
Jedź! Jedź! Stój!
Jedź! Jedź! Stój!
Jedź! Jedź! Stój!
Jedź! Jedź! Stój!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *