Kawa i przyjaciele

Prawdziwa przyjaźń

Ilustracje w książkach o Kawie już dawno temu zwróciły moją uwagę.

Teraz poznałam ich treść i już wiem, że Kawa i przyjaciele to jedna z najpiękniejszych książek o przyjaźni, jakie czytałam.

 

 

To były urodziny Kawy, więc jej przyjaciele, Franek i Ofelia, zaplanowali coś specjalnego: zorganizowali piknik! Jednak nie wszystko wyszło tak, jak planowali.

Padał deszcz, Kawa wpadła do dziury w ziemi, a tort zaatakowały ptaki.

Ale to i tak był wspaniały piknik!

Cały czas sobie pomagali, spędzili razem cudowne chwile i wspaniale się bawili. A przy okazji zrozumieli, czym jest prawdziwa przyjaźń 🙂

 

 

 

Książka ma przepiękne ilustracje i mądrą, napisaną w duchu rodzicielstwa bliskości, historię. 

 

Porusza temat przyjaźni w sposób subtelny i pełen wdzięku.

Pokazuje, że przyjaźń polega na wzajemnym zrozumieniu i wsparciu, że bycie dobrym przyjacielem to słuchanie, pomaganie i bycie obecnym, ale także, że z przyjacielem nie zawsze musimy się zgadzać i że nie powinniśmy ukrywać przed nim różnych, nawet tych nieprzyjemnych, emocji. 

 

Książka Kawa i przyjaciele będzie idealna dla dzieci, które zaczynają odkrywać znaczenie relacji międzyludzkich, ale również dla dorosłych, którzy pragną przypomnieć sobie, jak ważne są te codzienne, małe momenty spędzone z bliskimi.

To ciepła, mądra i inspirująca lektura, która z pewnością pozostawi czytelników z uśmiechem na twarzy i ciepłem w sercu. 

 

Cała książka została bardzo dobrze przemyślana, znajdziemy w niej zaproszenie na piknik, znaczenie różnych symboli (to mi się bardzo podoba!) i krótkie zwroty po angielsku.

Każdy element książki zachwyca! 

 

A na koniec jeszcze bardzo istotna informacja!

Kawa, pies rasy shih tzu i bohaterka książek, istnieje naprawdę! Można ją ‘podglądać’ na Instagramie autorki (kawadladzieci) 🙂

 

Bardzo Wam polecam tę i inne książki o Kawie 🙂

 

 

 

 

Książki kupicie na stronie www.kawadladzieci.pl

 

 

Tekst powstał we współpracy reklamowej 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 2+

Tekst: Anna Załęcka

Ilustracje: Magda Pakiet

Liczba stron: 30

Rok wydania 2024

Wydawnictwo Kawa dla dzieci

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *