Kiedy wieloryby miały nogi

Podróż przez historię Ziemi

Ta książka jest fascynującą podróżą przez historię życia na Ziemi. 

 

Autor zaczyna od wyjaśnienia podstaw, czyli czym jest ewolucja, jakie zmiany następowały na Ziemi w ciągu milionów lat, co oznacza MLT czy na czym polega darwinowskie ‘drzewo życia’.

Następnie w dwunastu rozdziałach opisuje ewolucję różnych grup zwierząt – od pierwotnych ryb do współczesnych ludzi. I tutaj jest naprawdę ciekawie 🙂

 

Poznajemy zwierzęta, które ewoluowały i wyszły z wody na ląd, morskie gady, które żyły w czasach dinozaurów, krokodyle, które żyły 50 milionów lat temu, ptaki z zębami i wieloryby zupełnie nieprzypominające tych współczesnych, malutkie słonie i ptaki, które stały się nielotami.

 

Każdy rozdział opisuje inny rodzaj ewolucji i prezentuje kilku przedstawicieli gatunku. Na każdej stronie znajdziemy niesamowite stworzenia, poznamy ich historię, cechy charakterystyczne i sporo ciekawostek o nich.

 

 

 

Kiedy wieloryby miały nogi to książka, która przedstawia niesamowite ścieżki ewolucji w przystępny i pasjonujący sposób.

 

Jest interesująca, wciągająca, pięknie zilustrowana i wydana. 

 

Zadziwia, zachwyca i uczy. 

 

Polecam serdecznie 🙂

 

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 9+

Autor: Dougal Dixon

Ilustracje: Hannah Bailey

Tłumaczenie: Joanna Ganszyniec

Liczba stron: 64

Rok wydania: 2019

Wydawnictwo Zielona Sowa


2 thoughts on “Kiedy wieloryby miały nogi

    1. Niestety są tam błędy, przy pozycji dla dzieci warto aby wydawnictwo bardziej się przyłożyło i nie pisało, przy opisie homo sapiens, ze to homo erectus.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *