Klasyka dla smyka / Zasypianki / Wierszaki zwierzaki / Przytulanki

Wiersze

Dziś mam dla Was cztery książki z wierszykami (w serii jest jeszcze jedna, Zabawianki).

Są porządnie wydane, więc odpowiednie już dla małych rączek.

W środku znajdziemy klasyczne wiersze, te znane i te mniej popularne.

Każda część ma inną grafikę, są kolorowe i mają wygodny format.

Polecam 🙂

 

KLASYKA DLA SMYKA

Jeśli szukacie klasycznych wierszy w wydaniu odpowiednim dla najmłodszych to polecam tę książkę. 

W środku znajdziemy najbardziej znane wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy, czyli na przykład Ptasie radio, Lokomotywę, Okulary, Na straganie czy Na wyspach Bergamutach.

Książka ma kartonowe strony, zaokrąglone rogi i ciekawą oprawę graficzną. Jest ładnie i porządnie wydana, ma mały format i na pewno dużo przetrwa.
To książka dla całej rodziny, młodszych zapozna z popularnymi wierszykami mistrzów, a starszym przypomni wiersze z dzieciństwa.

 

ZASYPIANKI

Zasypianki to zbiór klasycznych polskich kołysanek i wierszyków. Niby na dobranoc, ale spokojnie można je czytać o każdej porze dnia 🙂
Znajdziemy tu takie utwory jak A,a – kotki dwa, Idzie niebo, Nocny gość, Jadą, jadą misie, Naprawiamy misia czy Już gwiazdy lśnią✨🌙
To wierszyki do czytania i śpiewania (a niektórych nie da się nie śpiewać – na przykład Jadą, jadą misie. A przynajmniej ja nie umiem 🙂
Bardzo lubię tę książkę. Ma sporo wierszy, których wcześniej nie znałam i fajny format. Ma też 40 stron, czyli tych utworów trochę tu jest, jest kolorowa i ładnie zilustrowana.

 

ZWIERZAKI WIERSZAKI

W Zwierzakach wierszakach znajdziemy klasyczne wiersze (Liski, Wlazł kotek na płotek, Ptasie plotki, Jak rozmawiać trzeba z psem, Kaczka – dziwaczka) i piękne, kolorowe ilustracje.
Książka ma 40 stron, poręczny format i jest porządnie wydana. Dość często czytamy wszystkie części i wciąż wyglądają bardzo dobrze.
Jeśli szukacie ładnego wydania wierszy, odpowiedniego już dla najmłodszych dzieci, tę książkę mogę polecić ALE oprócz wiersza Kociaczki, gdzie jest mowa o laniu – nie wiem jak ktoś mógł to przepuścić do druku. 

 

PRZYTULANKI

W tym zbiorze znajdziemy takie wiersze jak Dla mamy, Czarna jaskółeczka, Psie smutki czy Lato
Ta część ma bardzo ładne i urocze ilustracje i jest porządnie wydana (ale to akurat cechuje wszystkie części 🙂 ).
P.S. Jest tu też wiersz ‘Tosi, tosi łapci’, który jak znałam jako ‘Koci, koci łapci’. A Wy jak? 🙂

Kategoria wiekowa: 1+

Format: 200 x 200

Ilustracje: Anna Kaszuba – Dębska, Ewa Poklewska – Koziełło, Elżbieta Jarząbek, Ryszard Matecki, Agnieszka Antoniewicz, Elżbieta Jarząbek

Liczba stron: 40

Rok wydania 2017, 2018, 2020, 2021

Wydawnictwo Publicat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *