Kleks. Nowy początek

Wyjątkowy dar

Ady dwunaste urodziny miały być idealne, w końcu wszystko dokładnie zaplanowała. Niestety, mama zajęta poszukiwaniami taty, który zaginął sześć lat temu, zupełnie o nich zapomniała.

Do tego odwiedził ją Mateusz, człowiek-ptak, który zaprosił ją do jakiejś dziwnej szkoły. Ada nie wierzyła w bajki i wyobraźnię, dlatego uznała, że taka szkoła jak Akademia Pana Kleksa nie może istnieć.

 

Tego samego dnia Mateusz odwiedził wiele innych dzieci. Każde z nich miało wyjątkowy dar, który w Akademii mógł rozkwitnąć.

Darem Ady była empatia, ale dziewczynce sporo zajęło pogodzenie się z właśnie odkrytym przeznaczeniem. Dowiedziała się, że jej rodzice również uczyli się w Akademii, że Ambroży Kleks to jej wujek, a sąsiad z mieszkania obok to założyciel szkoły. 

 

Pomimo początkowej nieufności, dziewczynka szybko odnalazła się w nowym miejscu. Znalazła przyjaciół, była zachwycona lekcjami profesora i samą szkołą, która wciąż czymś ją zaskakiwała.

 

Wszystko zaczęło się układać, ale wtedy Akademia została zaatakowana przez wilkusów szukających zemsty na Mateuszu.

Teraz tylko Ada mogła napisać zakończenie tej bajki. 

 

 

 

 

Oryginalną wersję Akademii Pana Kleksa czytałam dawno temu i już niewiele z niej pamiętam, oprócz tego, że mi się nie podobała 😀

Ta natomiast podobała mi się i to bardzo. Historia została odświeżona i uwspółcześniona, są w niej telefony komórkowe, hulajnogi i słowo dzban 😀

 

Opowieść skupia się na Adzie i innych dzieciach, a nie na profesorze. W szkole są chłopcy i dziewczynki z całego świata.

Ważnym elementem książki jest wiara w siebie, niepoddawanie się i ćwiczenie tego, w czym jesteśmy dobrzy (nawet jeśli nikt w nas nie wierzy). 

 

W książce znajdziemy magię, tajemnicę, akcję i dobry humor. Świat bajkowy płynnie łączy się z realnym, a bohaterowie są bardzo dobrze ‘napisani’ (nawet Ci źli).

Wyszła z tego bardzo dobra książka przygodowa z mądrym przesłaniem.

Polecam 🙂

 

 

 

 

 

Tekst powstał we współpracy reklamowej z wydawnictwem Agora

 

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 8+

Format: 140 x 200

Tekst: Katarzyna Rygiel, Krzysztof Gureczny, Agnieszka Kruk, Maciej Kawulski

Liczba stron: 288

Rok wydania 2023

Wydawnictwo Agora

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *