Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce

Wzorowa Klinika

Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce to miejsce, gdzie zwierzęta znajdują pomoc medyczną. Personel korzysta z naturalnych leków, ma opracowane różne terapie i zabiegi, tak, by być w stanie każdemu pomóc.

W Klinice pracują zwierzęta-specjaliści. Mamy doktor Łasiczkę, doktora Susła, aptekarza Chomika, stomatolog Wiewiórkę i wiele innych, zaangażowanych w swoją pracę zwierząt.

Pacjentami Kliniki są małe zwierzątka. Przybyły na Izbę Przyjęć z przeróżnymi dolegliwościami. Poznajemy Susła z zapaleniem oskrzeli, Wiewiórkę, która się zakrztusiła czy Pieska zostawionego w lesie przez ludzi. Dla personelu każdy pacjent jest ważny i każdym zajmują się najlepiej, jak potrafią, tak, aby pobyt w ich Klinice był dla nich jak najprzyjemniejszy.

W książce poznajemy przygody lekarzy i pacjentów Kliniki. Na Izbie Przyjęć dużo się dzieje, zmieniają się pacjenci, a personel cały czas się rozwija i dokształca, by dbać o pacjentów jeszcze lepiej ( na przykład otwarcie Zakładu Przyrodoleczniczego). Największym utrapieniem lekarzy są szkody wywoływane przez ludzi, to przez ich bezmyślność i okrucieństwo do Kliniki trafia wielu pacjentów.

 

Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce to ciepła, sympatyczna i bardzo mądra książka. Uzmysławia, jak wiele szkody swoim zachowaniem ludzie czynią zwierzętom. Przedstawiając problem z perspektywy zwierząt, dzieci zobaczą, że nawet wyrzucenie gumy w lesie może zaszkodzić jakiemuś małemu zwierzątku. To mądra forma edukacji, ponieważ dzieci ‘widzą’ i ‘czują’ wszystko oczami mieszkańców lasu.

Książka uczy szacunku do przyrody i pomaga ją docenić.

Pozycja może być wykorzystywana jako książka terapeutyczna. Pomoże małym pacjentom oswoić się z pobytem w szpitalu lub chorobą i zapomnieć o smutniej rzeczywistości.

Podoba mi się podejście lekarzy kliniki do małych pacjentów, traktują je poważnie i są z nimi szczerzy. Tak jak w przypadku szczepień.

Trzeba uprzedzić dzieci, że to trochę boli, ale że krótko, więc nich pan nie przesadza. Dzieci, po prostu nie lubią, kiedy się je oszukuje.

Prawda, że to mądre podejście?

Książka ma ładne, bardzo ciepłe i kolorowe ilustracje, które przyciągają uwagę dzieci.

Opowiadania (łącznie jest ich 9) są ciekawe i bardzo dobrze się je czyta. Zwierzęta, które zachowują się jak ludzie, pacjenci z realnymi problemami i cały rozgardiasz życia na Izbie Przyjęć to fantastyczny pomysł na przekazanie przesłania płynącego z książki.

Dla wszystkich którzy, pokochają lekarzy i pacjentów Kliniki (a jestem pewna, że będzie to każdy, który przeczyta tę książkę 🙂 ) mam dobrą wiadomość. Są jeszcze 3 części – Wiosna w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce, Jesień w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce i Zima w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce. 

To wyjątkowa książka, którą bardzo polecam 🙂

 

 

Kategoria wiekowa: 4+

Autor: Tomasz Szwed

Ilustracje: Aneta Krella – Moch

Liczba stron: 96

Rok wydania: 2010

Wydawnictwo BIS


1 thought on “Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *