Klocki konstrukcyjne Cardblocks

Budujemy

Dawno się tak nie zdziwiłam, otwierając pudełko z klockami 🙂

Zestaw jest świetnie zapakowany, dzięki czemu zawartość zajmuje mało miejsca (chociaż pudełko samo w sobie i tak jest duże i ciężkie), a także, tych elementów jest bardzo dużo. I robią wrażenie. 

 

A o czym mowa? O klockach konstrukcyjnych Cardblocks.

To klocki stworzone z tektury typu kraft i produkowane w Polsce. I są to klocki naprawdę niezwykle.

Ekologiczne, pomysłowe, rozwijające i zapewniające świetną zabawę. 

 

 

W pudełku podstawowym (i to Wam dziś pokazuję, ale można dokupić dodatki, Rotundę, Bryły platońskie i Kopułę, a twórca zapowiada już kolejne) znajdziemy 50 tekturowych elementów, z których powstaną klocki i bardzo dużo łączeń.

 

Przed zabawą musimy samodzielnie złożyć klocki, ale jest to bardzo proste i to już jest część zabawy. Klocki po złożeniu są duże i sztywne.

 

Zabawa nimi polega na tworzeniu różnych konstrukcji, a ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.

Musimy stworzyć projekt, a później spróbować go urealnić. 

 

Klocki rozwijają myślenie przestrzenne i zdolności manualne. Podoba mi się to, że dostajemy produkt, ale i tak wszystko musimy stworzyć sami.

Klocki możemy też malować, a po złożeniu rozłożyć (chociaż akurat rozkładanie klocków już nie jest takie proste jak składanie i wymaga więcej czasu) i ponownie złożyć później. 

 

 

Zabawa nimi jest świetna! U nas wciągnęła całą rodzinę. 

Składaliśmy, układaliśmy i podziwiliśmy nasze dzieła 🙂

 

Minusem i zarazem plusem (:D) jest wielkość klocków i gotowych konstrukcji. Te budowle są naprawdę duże, więc zajmują dużo miejsca, a jeśli się tego miejsca nie ma, to jest problem. To równocześnie plus, ponieważ zabawa jest lepsza, a efekt imponujący. 

 

 

 

Podsumowując, klocki dają ogromne możliwości, możemy tworzyć z nich wiele różnych konstrukcji, a zabawa wciągnie ludzi w różnym wieku.

 

Są pomysłowe, rozwijają i uczą. Zachęcają do eksperymentowania i szukania nowych rozwiązań. 

 

Są też oryginalne i na pewno zrobią wrażenie na dzieciach. Moim zdaniem to bardzo dobra alternatywa dla klocków plastikowych i w ogóle zabawek dostępnych na rynku. 

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 6+

Twórca: Piotr Nawracała

Dystrybutor Egmont

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *