Klub przyrodnika. Tom 1. Zagadka purpurowej orchidei

Ostatni kwiat

Ostatnio narzekałam, że seria o Mazurskich robi się monotonna, a tu chwilę później ukazał się pierwszy tom nowej serii dla młodzieży. I jest w nim to, czego brakowało mi w tamtej serii, czyli świeżość i pomysłowa fabuła 🙂

 

Na Szczycie Klimatycznym znika prelegentka, ktoś porwał botaników z ich domu w Polsce i botaniczkę z Ogrodu Botanicznego w Edynburgu, urywa się kontakt z botanikiem przebywającym na tajnej misji w Azji..

Te porwania początkowo wydają się zupełnie ze sobą niepowiązane, ale do domów porwanych osób zaczęły przychodzić pocztą nieśmiertelniki z ich inicjałami i wygrawerowaną orchideą.

Wszystkie elementy połączyły w całość dzieci z ‘Klubu Przyrodnika’.

Młodzi detektywi szybko odkryli, że porwani pracowali nad tajnym projektem, związanym z wyhodowaniem nowych odmian orchidei lub ocaleniem tych, które jeszcze nie zostały zerwane.

Policja początkowo nie wierzyła w odkrycie dzieci, ale szybko okazało się, że mieli rację, po drodze wplątując się w niezłe tarapaty. 

 

 

Bardzo mi się ta książka podoba.

Mamy tu mądrych bohaterów zaangażowanych w ochronę przyrody, ciekawą zagadkę, niebezpieczeństwo, dreszczyk emocji i ciekawych bohaterów pobocznych.

 

Pomysłową częścią książki jest też ‘Biuletyn Przyrodniczy’, w którym znajdziemy różne ciekawostki o zwierzętach i roślinach, a także kilka przepisów.

Bardzo podoba mi się ten ‘dodatek’, można się z niego dużo dowiedzieć, na przykład, jakie rośliny warto hodować w przydomowej rabatce.

 

Książka jest też pięknie zilustrowana i ładnie wydana.

 

Jeśli szukacie ciekawej i wartościowej serii dla starszaków, tę książkę Wam serdecznie polecam 🙂

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 8+

Format: 142 x 220

Tekst: Agnieszka Stelmaszyk

Ilustracje: Magdalena Babińska

Liczba stron: 248

Rok wydania 2021

Wydawnictwo Wilga

1 thought on “Klub przyrodnika. Tom 1. Zagadka purpurowej orchidei

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *