Kobiety i sport. One grały by wygrać / Kobiety i nauka. One zmieniły świat

Ponad sto inspiracji

W tych dwóch książkach znajdziemy sylwetki ponad stu kobiet, które wpłynęły na losy świata i rolę kobiet w społeczeństwie. 

Obie książki są niezwykle ciekawe, inspirujące i bardzo ładnie wydane. Na każdej rozkładówce mamy piękne ilustracje, opis postaci i ciekawostki.

To ważne i wartościowe pozycje, które warto poznać.

 

KOBIETY I SPORT. ONE GRAŁY BY WYGRAĆ

W książce znajdziemy 50 sylwetek kobiet.

Mamy tu pierwszą trenerkę koszykówki (Jody Conradt), pierwszą kobietę grającą w lidze męskiej w baseball, pierwszą kobietę jeżdżącą na deskorolce (Patti McGee) czy pierwszą kobietę uznaną za osobliwość roku przez magazyn Sport Ilustrated (Billie Jean King).

Ale to nie tylko książka o pionierkach, to książka o kobietach, które ‘przecierały szlaki’ w typowo kiedyś męskich zawodach. Często musiały przebierać się za mężczyzn, aby grać, zawsze musiały udowadniać, że dadzą radę i pokonywać multum przeciwności.

Lektura tej książki to ogromna inspiracja dla każdego. Historie tych kobiet zadziwiają i budzą podziw.

To wartościowa i ważna książka, którą warto poznać.

 

KOBIETY I NAUKA. ONE ZMIENIŁY ŚWIAT

W tej części poznamy kolejne 50 inspirujących kobiet, wśród nich lekarkę, genetyczkę, fizyczkę, neurolożkę, farmakolożkę, biolożkę, astofizyczkę i inne.

Kobiety niezwykle inteligentne, postępowe i dzielne. Mimo tego, że wpłynęły na losy świata, często pracowały za darmo, ich praca nie była doceniana i nie mogły się przebić ze swoimi badaniami. Nauka była zdominowana przez mężczyzn, a kobiety najchętniej widziano w domu, te kobiety udowodniły, że są równie mądre, jeśli nie mądrzejsze od mężczyzn i stały się ogromną inspiracją dla wielu pokoleń kobiet.

To kolejna wartościowa pozycja, którą wszystkim bardzo polecam. 

 

Kategoria wiekowa: 8+

Autorka: Rachel Ignotofsky

Tłumaczenie: Paulina Błaszczykiewicz

Liczba stron: 128

Rok wydania: 2018

Wydawnictwo Art Egmont

 

1 thought on “Kobiety i sport. One grały by wygrać / Kobiety i nauka. One zmieniły świat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *