Kotolotki

Wyjątkowe kotki

Roger, Thelma, James i Harriet to cztery kotki, urodzone w mieście, pod śmietnikiem. Roger był przystojny, Thelma rozważna, James dobry, a Harriet najmniejsza z rodzeństwa.

Były kochane przez swoją mamę i bardzo szczęśliwe, ale miały też coś, co sprawiało, że wśród ludzi nie mogli czuć się bezpiecznie. Kotki miały skrzydła.

Tak, to były wyjątkowe kotki. Wiadomo, jak zareagowaliby ludzie, gdyby się o nich dowiedzieli. Mama namówiła ich do poszukania bezpiecznego domu.

Kotki miały szczęście, po długiej podróży trafiły do domu Susan i Hanka, rodzeństwa mieszkającego na farmie. Tam były szczęśliwe i bezpieczne. Czasami odwiedzali mamę w mieście. Podczas jednej z podróży wrócili z Jane, ich małą siostrzyczką. Teraz było pięć wyjątkowych kotków mieszkających na farmie, a dokładniej to kotolotków, ponieważ taką nazwę dała im Susan.

Kotolotki przeżyły wiele różnych przygód, trafiły na różne niebezpieczeństwa, znalazły przyjaciół i przekonały się, że można trafić na dobrych i złych ludzi.

 

 

 

Kotolotki to ciepła i urocza opowieść o wyjątkowych kotkach. W książce znalazły się cztery opowiadania i zarazem wszystkie części cyklu, czyli Kotolotki, Powrót kotolotków, Wspaniały Aleksander i kotolotki i Jane rozkłada skrzydła.

Pierwsze z nich ukazało się w 1988 roku(!).

Po tylu latach wciąż świetnie się je czyta. Mało tego, nie mogłam się od nich oderwać. Mamy w nich ciekawą historię, przygodę, sympatycznych bohaterów i wartką akcję.

Kotki są troskliwe i przyjazne, pokonują lęki i niebezpieczeństwa, kochają się i wspierają. 

 

To rodzinna opowieść, która spodoba się młodszym i starszym.

 

Książka jest też pięknie wydana, ma twardą oprawę i wiele ładnych ilustracji. 

 

Polecam, na pewno Was też kotolotki zauroczą 🙂

 

 

P. S. Przemysław Staroń przygotował zestaw ćwiczeń do tekstu, które można pobrać tu

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 6+

Autor: Ursula K. Le Guin

Ilustracje: S. D. Schindler

Tłumaczenie: Maciejka Mazan

Liczba stron: 192

Rok wydania 2020

Wydawnictwo Prószyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *