Królewna Chomik. Harriet Niepokonana / Myszy i magia

Szalona królewna

Królewna Harriet Chomikowska nie lubiła falbanek i nauki chodzenia z książką na głowie, ale lubiła wszystko, co szalone i niebezpieczne. Niestety, była królewną, a królewnie nie przystoi brać udział w przygodach. Do czasu 🙂

 

Uwielbiam Królewnę Harriet! Jest mądra, świetna z ułamków i nieustraszona (śpi z mieczem, jak z pluszowym misiem 🙂 ). Nie interesują ją ‘typowe’ zajęcia księżniczek, woli szalone przygody.

 

Książki są przezabawne, zawierają elementy typowych baśni o księżniczkach, ale są tu pokazane w sposób prześmiewczy. Harriet zdecydowanie nie jest księżniczką czekającą w wieży na księcia. I to jest super!

 

Książki mają mały format, twardą okładkę i komiksowe ilustracje.

 

Polecam Wam przygody Harriet, na pewną pokochacie tę ‘nietypową’ królewnę 🙂

 

KRÓLEWNA CHOMIK. HARRIET NIEPOKONANA

W dniu swoich dziesiątych urodzin Harriet dowiedziała się, że jest NIEPOKONANA. A wszystko dlatego, że podczas jej chrzcin zła wróżka rzuciła na nią klątwę: w dniu dwunastych urodzin ukłuje się kołowrotkiem i zaśnie, a obudzi ją pocałunek księcia. Skoro wcześniej królewnie nic się nie mogło stać, to teraz zamierzała wykorzystać ten czas.

Wyruszyła w podróż, pełną przygód i pokonywania potworów. Jej wyczyny stały się sławne, a ona otrzymała przydomek Harriet Szalona. Dzięki niej potwory zaczęły jeść soję!

Do domu wróciła tydzień przed urodzinami, czekał już tam na nią cały dwór i książę gotowy oddać pocałunek.

Ale Harriet nie zamierzała się łatwo poddać i postanowiła walczyć z wróżką. I udało się! To wróżka zasnęła. A z nią całe królestwo 🙂

Teraz Królewna musiała wyruszyć na poszukiwanie księcia, który obudzi jej rodziców i dwór 🙂

KRÓLEWNA CHOMIK. MYSZY I MAGIA

W drugiej części Harriet przestała być niepokonana, przez co strasznie się nudziła. Potwory przestały zjadać ludzi, a skoki z klifu mogły się źle skończyć. Na szczęście trafiła się klątwa do zdjęcia 🙂

W Mysim królestwie było uwięzionych 12 mysich księżniczek. Każdej nocy panny gdzieś znikały i całą noc tańczyły. Wielu śmiałków próbowało się dowiedzieć, co się z nimi wtedy dzieje, ale nikomu się to nie udało. Na szczęście w porę zjawiła się Harriet. Chomiczka odkryła, że za wszystkim stoi mama 12 kretów, która zaplanowała śluby swoich synów z mysimi królewnami, oczywiście samych zainteresowanych nie pytając o zdanie. Harriet musiała zburzyć zamek i narazić się na gniew pewnej (nowej) królewskiej pary, ale udało jej się zdjąć klątwę. 

Kategoria wiekowa: 5+

Autorka: Ursula Vernon

Tłumaczenie: Barbara Łukomska, Dorota Skowrońska (Myszy i magia)

Liczba stron: 256, 240 (Myszy i magia)

Rok wydania 2018, 2020

Wydawnictwo Mamania

1 thought on “Królewna Chomik. Harriet Niepokonana / Myszy i magia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *