Kropka i Kreska

Życie w zgodzie

Na polskim rynku pojawiło się nowe wydawnictwo dla dzieci! Kropka jest imprintem wydawnictwa Marginesy. Na ten rok zaplanowali dziesięć książek i wszystkie zapowiadają się świetnie.

 

Pierwszą z nich jest Kropka i kreska. To minimalistyczna opowieść o przyjaźni i tolerancji. Na pierwszych stronach użyto tylko trzech kolorów, dopiero na ostatnich znajdziemy większą paletę barw.

 

Pewnego razu kropka spotkała kreskę. Cudownie się bawiły w naśladowanie. Razem mogły być ślimakiem, huśtawką, a nawet śmigłem! Dużo lepsza zabawa się zaczęła, gdy zaprosili przyjaciół.

Zaprzyjaźnione kropki i kreski przybyły tłumnie. Były grubsze, chudsze, starsze i młodsze, ale wszystkie razem świetnie się bawiły.

Teraz mogły naśladować praktycznie wszystko! Postanowiły zbudować miasto, w którym zamieszkają i w którym będą mogły się cały czas bawić.

Gdy już powstało, zaprosili przyjaciół mieszkających daleko. Gdy goście przybyli, miasto zamigotało całą paletą barw.

 

 

 

Podoba mi się ta książka. Pokazuje, że za pomogą prostej grafiki i niewielu słów można przekazać piękne i ważne przesłanie.

To książka pokazująca, że ludzie mogą żyć razem w zgodzie, a świat kolorowy i różnorodny jest znacznie piękniejszy niż czarno – biały.

Zakochałam się w jej prostocie i wykonaniu. To urzekająca książka, którą Wam bardzo polecam.

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 3+

Autor: Veronique Cauchy

Ilustracje: Laurent Simon

Tłumaczenie: Paulina Błaszczykiewicz

Liczba stron: 28

Rok wydania: 2020

Wydawnictwo Kropka 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *