Książkożercy. Moja pierwsza książka do czytania

Nauka czytania

Wydawnictwo Wilga przygotowało bardzo fajną propozycję dla dzieci zaczynających naukę czytania, ale też dla tych, którzy znają już serię Książkożercy i chcieliby mieć wydanie zbiorcze. 

 

Moja pierwsza książka do czytania to zbiór dziewięciu historii, po trzy na każdym poziomie zaawansowania, w których znajdziemy takie opowiadania jak Pako w miejskiej dżungli, Na ratunek czy Odważnie jak Greta

Serię Książkożercy już Wam wiele razy polecałam, to bardzo dobre książki wspierające naukę czytania.

Ma mądre opowiadania, ładne ilustracje, trzy poziomy zaawansowania i pytania sprawdzające zrozumienie tekstu (a pojedyncze tomy też naklejki).

Moją pierwszą książkę do czytania można kupić tylko w Empiku.

 

 

Poziom A to poziom dla Książkogryzaków. Znajdziemy w nim mało tekstu (od jednego do trzech zdań na każdej stronie), proste słowa i dużą czcionkę. Na końcu książki dodano pytania sprawdzające zrozumienie przeczytanego tekstu.

Poziom B to poziom dla Książkołasuchów. W tych książkach na każdej stronie znajdziemy od dwóch do pięciu zdań, więcej zdań złożonych i słowniczek trudniejszych wyrazów na końcu.

Poziom C to poziom dla Książkożerców. Tam mamy już długie zdania, trudniejsze słowa i także słowniczek na końcu książki.

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 5+

Tekst: Grażyna Nowak – Balcer, Anna Paszkiewicz

Ilustracje: praca zbiorowa

Liczba stron: 312

Rok wydania 2021

Wydawnictwo Wilga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *