Księżniczka Zielinka

Księżniczka – podróżniczka

To książka, którą spokojnie można dodać do listy książek o dzielnych dziewczynkach (chociaż tutaj mamy akurat dzielną żabkę 😉 ).

 

Księżniczka Zielnika marzy o podróżach i wielkich przygodach, ale rodzice mają inny pomysł na jej przyszłość. Jest w końcu księżniczką, powinna więc zostać żoną księcia i zajmować się królestwem.

Zielinka postanowiła więc wymknąć się z zamku i spróbować żyć po swojemu. Została kapitanem statku, który pomagał innym zwierzętom.

Czas mijał, księżniczka była szczęśliwa, ale bardzo tęskniła za rodzicami.

Na szczęście oni już dawno, zapomnieli o poszukiwaniach księcia i chcieli, żeby ich córka wróciła do domu 🙂

 

 

Księżniczka Zielinka to bajka o księżniczce, ale inna niż wszystkie. Tutaj księżniczka spełnia swoje marzenia i wyrusza na poszukiwanie przygód.

 

Miło i odświeżająco jest w końcu przeczytać o księżniczce, która nie musi czekać w wieży na księcia 🙂

 

To świetna, urocza i zabawna książka, napisana zgrabnym wierszem i przepięknie zilustrowana, którą Wam serdecznie polecam 🙂

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 3+

Autorka: Hollie Hughes

Ilustracje: Deborah Allwright

Tłumaczenie: Marcin Bzykczyński

Liczba stron: 32

Rok wydania: 2018

Wydawnictwo Dwukropek


2 thoughts on “Księżniczka Zielinka

  1. Uwielbiam czytać bajki, które pisane są wierszem 🙂 Dzięki temu, że są rytmiczne bardzo szybko wpadają w ucho i dzieci po kilkukrotnym przeczytaniu niektóre fragmenty znają na pamięć 🙂

    Księżniczka Zielinka idealnie wpisuje się na listę książek, które pokazują, że dziewczynki mogą wszystko 🙂 Pokazuje dzieciom, że mogą i mają prawo spełniać swoje marzenia, nawet wbrew stereotypom 🙂 Super!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *