Leniwiec, który zmienił nasze życie

Gość

Rodzina Amelki wszystko robiła szybko, szybko chodzili, szybko jeździli i szybko jedli. Nie było tam miejsca na rozmowy i leniuchowanie.

Wszystko zmieniło się, gdy do ich domu trafił leniwiec.

On nigdy się nie spieszył. Wolno jadł, wolno się mył, wolno chodził. A rodzina powoli zaczynała działać w jego tempie. Znalazł się czas na pogawędki z sąsiadami i spoglądanie w niebo.

Leniwiec został u nich tylko trzy tygodnie, ale zmiany, które zapoczątkował były ogromne. Książki ‘Myśl szybciej’ i ‘Dania w 5 minut’ zastąpiły te o odmianach mchu, a rodzina z najszybszej, zamieniła się w rodzinę celebrującą każdą wspólną chwilę.

 

 

 

Zakochałam się w tej książce!

Jest, zabawna, piękna i wartościowa. Pomysł z leniwcem w domu jest doskonały (a ja w ogóle bardzo lubię książki z leniwcami 🙂 ).

 

To pozycja przypominająca co jest w życiu ważne, pomagająca ‘zwolnić’.

Zresztą, po pierwszym dniu spędzonym z leniwcem Amelka mówi: To był NAJLEPSZY dzień w moim życiu.’ I to chyba mówi wszystko. 

 

Bardzo podobają mi się ilustracje w książce i jej format.

 

Bardzo polecam 🙂

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 3+

Autorka: Margaret Wild

Ilustracje: Vivienne To

Tłumaczenie: Łukasz Witczak

Liczba stron: 32

Rok wydania 2020

Wydawnictwo Kinderkulka


2 thoughts on “Leniwiec, który zmienił nasze życie

  1. My też tak pędziliśmy, ale na szczęście zmieniło się to. Niby niczego nam nie brakowało, dzieci były zaopiekowanie, poświęcaliśmy im uwagę i czas, a jednak, brakowało nam tego, żeby móc pozwolić sobie na trochę wolniejsze tempo.
    Co prawda w naszym domu nie zamieszkał leniwiec… ale nie rozpisując się, dużo się wydarzyło..
    Z perspektywy czasu widzę, jak dużo dało nam to, że nasze życie zwolniło. Świetnie, że jest taka książka, jak ta, bo, jak to się mówi, lepiej zapobiegać niż leczyć. Może, jakiejś rodzinie leniwiec wskaże, że kierunek “pośpiech”, w którym zmierzają to nie najlepsze wyjście.
    Piękne ilustracje❤️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *