Look inside London

Podróż po Londynie

Książka Look inside London pozwoli nam odbyć podróż po Londynie, nie wychodząc domu. Nasza wycieczka zacznie się na stacji King’s Cross, jednej z najsłynniejszych stacji na świecie. Dzieci zobaczą, ile tam się dzieje, codziennie przez stację przewija się tysiące osób, a pociągi odjeżdżają co 4 minuty!

Ze stacji udamy się do Tower of London, muzeum, które wcześniej pełniło funkcję muzeum i więzienia. Zobaczymy czy na wieży rzeczywiście straszy i jak wyglądała sypialnia króla. Później zobaczymy Tower Bridge, Parlament, wejdziemy po 334 schodach na szczyt słynnego zegara i odwiedzimy Rodzinę Królewską w Buckingham Palace, gdzie jest aż 775 pokoi i 350 zabytkowych zegarów. Może uda nam się nawet zobaczyć Królową? 🙂

Po tych ekscytujących przeżyciach udamy się na mały odpoczynek do pobliskiego parku, a wieczorem pójdziemy na przedstawienie w podziemiach teatru.

Ciekawy dzień, prawda? A jutro czekają na nas kolejne atrakcje! Co zobaczymy tym razem? 🙂

 

Look inside London to świetna książka – przewodnik z otwieranymi okienkami (których jest bardzo dużo, bo ponad 90!) dla dzieci. Oprowadza po Londynie, zapoznając nas z najważniejszymi miejscami i historią miasta. Każda rozkładówka to masa ciekawostek i faktów, ukrytych pod tekturowymi okienkami.

Książki z okienkami to wspaniała zabawa i najlepszy sposób na zapamiętywanie. Rozwijają kreatywność i ćwiczą pamięć. Nauka w ten sposób jest przyjemna i bardzo dobrze się dzieciom kojarzy. Każde odkrycie’tajemnicy’ pod okienkiem pobudza ich wyobraźnię i zachęca do dalszego odkrywania. A nauka poprzez zabawę to najlepszy sposób na naukę 🙂

Książka jest bardzo kolorowa i porządnie wydana, ma twarde strony, a okienka są mocno przytwierdzone. Jest bardzo ładnie zilustrowana i za każdym razem można odkryć coś nowego.

Książka jest także wspaniałą pomocą do nauki języka angielskiego.

To bardzo dobra i rozwijająca pozycja, którą bardzo polecam.

 

P. S. Książka została wydana we współpracy z Muzeum Londynu.

 

 

Kategoria wiekowa: 4+

Autor: Jonathan Melmoth

Ilustracje: Peter Allen

Liczba stron: 14 ( w tym ponad 90 otwieranych okienek)

Rok wydania: 2015

Wydawnictwo Usborne 

Książkę można kupić w księgarni internetowej Bookids

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *