Ludzie

Książka o nas

Tę książkę powinnam tu pokazać już dawno temu. Możliwe nawet, że już ją znacie.

To moim zdaniem jedna z najważniejszych książek dla dzieci, ale także jedna z moich ulubionych. 

 

Peter Spier, amerykański ilustrator stworzył dużą, kolorową i niezwykle wartościową pozycję o ludziach. O tych prawie ośmiu miliardach istnień, z których każde jest inne i każde jest wyjątkowe.

 

Ta książka to podróż po całym świecie. Autor pokazuje, że ludzie różnią się wyglądem, zainteresowaniami, zawodem, religią, językiem i wieloma innymi rzeczami, ale to właśnie to jest w nas najlepsze.

Ktoś, kto dla nas może wyglądać dziwnie, może to samo myśleć o nas. Jedni ludzie pragną władzy, a inni nie. Są tacy, którzy lubią sporty ekstremalne i tacy, którzy kochają wieczory z książką. Są ludzie uczciwi i nieuczciwi, biedni i bogaci, mądrzy i głupi itd.

Każdy z nas jest inny, ale to właśnie dzięki temu świat jest taki piękny. 

 

 

 

Taka książka to najpiękniejsza lekcja tolerancji. Pokazuje różnorodność naszego świata i udowadnia, że to jego zaleta, a nie wada. 

 

Autor zadbał, by czytelnik wyniósł z jego książki jak najwięcej. Ilustracje zapoznają nas z innymi miejscami i kulturami. Dzieci poznają różne fascynujące gry, budowle, litery, stroje z całego świata i wiele więcej. 

 

To pozycja z pięknym przesłaniem, taka, która powinna się znaleźć w każdym domu.

 

Książka będzie świetnym prezentem dla każdego dziecka. Jest wartościowa, pięknie wydana i każdy wyniesie z niej wiele dobrego.

 

Bardzo polecam. 

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 3+

Autor: Peter Spier

Tłumaczenie: Katarzyna Radziwiłł

Liczba stron: 48

Rok wydania: 2017

Wydawnictwo Muchomor


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *