Małpka Wiercipiętka

Każdy jest inny

Małpka Wiercipiętka była szybka, głośna, nie mogła usiedzieć minuty spokojnie i wciąż zadawała wiele pytań. Wszystko ją interesowało i chciała jak najwięcej doświadczyć.

 

To się jednak nie podobało innym zwierzętom, one uważały, że małpka jest hałaśliwa i wścibska. Wolały odpoczywać w ciszy i spokoju, zamiast odpowiadać na jej pytania.

 

Gdy miały jej już serdecznie dość, nietoperzyca wysłała ją na drugi koniec lasu, tam, gdzie jej zabawy nikomu nie przeszkadzały i nikt jej nie słyszał.

 

Ale wtedy małpka zauważyła, że zwierzętom grozi niebezpieczeństwo. Szybko wróciła, by je ostrzec, a gdy sama nie wracała, zwierzęta obawiały się, że coś jej się stało.

 

Dopiero wtedy zrozumiały, że lubią ją taką, jaka jest. Na szczęście małpce nic się nie stało i od teraz mogła wreszcie być sobą bez obawy, że przeszkadza innym zwierzętom. 

 

 

 

Małpka Wiercipiętka to urocza i wciągająca książka. Jest bardzo ładnie wydana i pięknie zilustrowana. 

 

To opowieść o tym, że ludzie są różni, ale zawsze warto być sobą, a także, że powinniśmy akceptować innych takimi, jakimi są. 

 

Książka będzie także ciekawą propozycją dla dzieci, które zaczynają przygodę z samodzielnym czytaniem.

 

Polecam 🙂

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 6+

Autorka: Jeanne Willis

Ilustracje: Chantelle i Burgen Thorne’owie

Tłumaczenie: Ewa Kleszcz

Liczba stron: 96

Rok wydania: 2019

Wydawnictwo Wilga


1 thought on “Małpka Wiercipiętka

  1. Ja mam taką małpkę w domu, tzn. mojego synka, ale nie chce, żeby się zmieniał- niech zawsze będzie taką rozbieganą gadułą, jaką jest teraz 🙂 Bardzo podobają mi się ilustracje w tej książce i myślę, że treść jest równie fajna 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *