Mały błękit / Orka w wannie – Konkurs

KONKURS ZAKOŃCZONY

W dzisiejszym konkursie możecie wygrać 2 piękne i wartościowe książki (Orka w wannie i Mały błękit), ich recenzje znajdziecie na blogu 🙂

Aby wziąć udział w konkursie, napiszcie, czy Waszym zdaniem warto pisać/wydawać/czytać książki proekologiczne i dlaczego 🙂

Odpowiedzi zostawiajcie w komentarzach pod tym postem (do 17.11.19 włącznie).

Komentarze mogą pojawić się z opóźnieniem na stronie ponieważ muszę je wcześniej zatwierdzić 🙂

Po 17 listopada wybiorę jedną osobę, do której trafią książki 🙂

 

Zapraszam do zabawy i powodzenia! 🙂

 

P.S. Będzie mi bardzo miło jeśli polubicie Małych Czytelników na Facebooku i Instagrami🙂

 

 

Szczegółowy regulamin konkursu:

1. Organizatorem konkursu jest autorka bloga Mali Czytelnicy.
2. Konkurs trwa od 3.11.2019 r. do 17.11.2019 r. do godz. 23.59
3. Nagrodami w konkursie są dwie książki : Orka w wannie i Mały błękitWygrywa jedna osoba.

4. Zgłoszenia konkursowe zostawiacie w komentarzu pod wpisem.
5. Ogłoszenie wyników nastąpi pod zwycięskim komentarzem w ciągu 3 dni, zwycięzca ma także 3 dni na to, aby skontaktować się ze mną mailowo lub na FB Mali czytelnicy w celu podania adresu do wysyłki. Jeśli tego nie zrobi, wybiorę kolejną osobę.
6. Zastrzegam sobie prawo do usunięcia zgłoszenia, które narusza regulamin konkursu lub powszechnie przyjęte normy obyczajowe.
7. Dane osobowe zwycięzcy konkursu będą wykorzystane wyłącznie w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia konkursu zgodnie z regulaminem.

15 thoughts on “Mały błękit / Orka w wannie – Konkurs

 1. Oczywiście, że warto 😉 powinniśmy uświadamiać dzieci już od najmłodszych lat, jak ważny jest świat, w którym żyjemy. Jeśli już zaszczepimy w naszych dzieciach empatię i szacunek dla świata, zaowocuje to w przyszłości. Warto uwrażliwiać dzieci na otaczający nasz świat i samemu na chwile się zatrzymać 🙂

 2. Warto wydawać i czytać, warto nawet tylko rzucić okiem w jakiejś księgarni, jeśli nie mamy akurat funduszy, żeby przemycić dziecku odrobinę wiedzy na tematy Eko…każde jedno wypowiedziane, przwczytane czy wytłumaczone zdanie może w przyszłości zaprocentować zdrowszą planetą…małe kroki są w tym przypadku kluczowe

 3. Książki proekologiczne dla dzieci i młodzieży są bardzo potrzebne. Dlaczego? Dlatego, że my, dorośli, często dorastaliśmy w innych realiach i bez podstawowej świadomości ekologicznej. Marnotrawstwo wody, prądu, wszechobecny plastik – to codzienność wielu rodzin. Bardzo powoli zaczyna się to zmieniać, ale jako społeczeństwo mamy spore braki w zakresie edukacji ekologicznej, co zaobserwować można choćby przy segregacji śmieci. Nasze dzieci mają szanse od samego początku poznać tematykę ekologiczną, nauczyć się dokonywać mądrych wyborów, walczyć o czystszy świat i lepszą przyszłość dla kolejnych pokoleń. A w tym m.in. pomaga odpowiednia literatura. Oby więcej mądrych i rzetelnych książek o tematyce ekologicznej!

 4. Absolutnie warto pisać, wydawać, czytać, pokazywać, sprzedawać książki proekologiczne! Warto robić każdą jedną rzecz, która wyedukuje kolejne pokolenia czy też nawróci te już korzystające w sposób niestety nie do końca przemyślany (delikatnie mówiąc ) z naszej planety i jej zasobów. Patrzę na moje dzieci wysłuchujące się w “bajki eko” i widzę jak wiele rozumieją, poznają, zapamiętują… Trudno wytłumaczyć dwu-trzyletniemu malcowi dlaczego masowe wycinanie drzew jest kiepskim pomysłem, a pokazując znikające na kolejnych kartkach książki “Gdzie jest słoń” drzewa doskonale widać opłakane skutki takich działań.
  Warto “robić” proekologiczne książki i propagować ekologię!!

 5. Oczywiście, że warto czytać książki proekologiczne. To właśnie one pomagają nam poznać wiele tajników przyrody, o których często nie mieliśmy pojęcia. Dbanie o środowisko w dzisiejszych czasach jest niezwykle istotną kwestią. Z uwagi na ilość produkowanych śmieci, które wytwarzają ludzie, a których rozkład zajmuje długie miliony lat, oraz na produkowane zanieczyszczenia choćby spalinami, czy tym, czym palimy w piecach, powinniśmy zdecydowanie bardziej zadbać o to wszystko, co nas otacza. Środowisko w którym żyje powinno być dla nas ważne, dlatego warto od najmłodszych lat czytać o nim dzieciom, aby byli świadomi możliwości jego ochrony i tego, jak ważne jest dla nas.

 6. W dzisiejszych czasach książka w wielu domach to towar deficytowy. Dzieci spędzają czas przed tv i komputerem. Osobiście uważam, że to książki kształtują wyobraźnię dzieci, rozwiją ich mowę, a wiedza przez nie zdobyta procentuje na późniejsze życie. Książki proekologiczne uczą nasze dzieci dbania o to, co daje ziemia. Żyjemy w czasach smogu, brak wody i wszechobecne śmieci to problemy, z którymi nasze dzieci będą musiały się zmierzyć w niedalekiej przyszłości. Każda książka, która opisuje i obrazuje, jak dbać w codziennym życiu o bliskie środowisko zasługuje na uwagę. Sami bierzemy udział w akcjach promujących ekologię – oto nasz eko instrument – perkusja.

 7. Cieszę się, że są ludzie którzy swoim talentem literackim obejmują także tematy proekologiczne oraz ze są tacy wydawcy którzy chcą takie ksiażki wydawać. Do pełni szczęścia trzeba jeszcze rodzica, który z chęcią pokaże i poczyta dziecku taką książkę jednocześnie tłumacząc w jaki sposób możemy dbać o otaczający nas świat. A przecież możliwości jest tak wiele: oszczędzanie wody, energii, segregowanie śmieci, dawanie niepotrzebnym rzeczom drugiego życia itd. Tak jak rolą rodzica jest pomoc dziecku w nauce matematyki, polskiego, historii… tak też należy pokazać dziecku i nauczyć je że dbanie o przyrodę nie jest wcale takie trudne. Oczywiście wymaga trochę wysiłku, ale przecież chcieć to móc. Zaczynając taką edukację (na przykład przy pomocy książek) od najmłodszych lat dziecko ma czas aby przesiąknąć pewnymi ideami czy zasadami już w domu i nauczyć się jak dbać o nasz piękny świat, a następnie przekazać zdobytą wiedzę kolegom i koleżankom, a w przyszłości może i swoim dzieciom. Nie zapominajmy, że i dla nas dorosłych pojawiają się książki o tematyce proekologicznej. Nasze dziecko widząc że czytamy na pewno zapyta o czym jest ta książka. My odpowiadając na pytanie możemy przemycić troche eko wiedzy. Podsumowując, warto jest pisać/wydawać/czytać książki proekologiczne aby zachować świat pięknym.

  1. Pani Kamilo, gratulacje, książki trafiają do Pani. Proszę o podesłanie adresu do wysyłki 🙂

   Dziękuję wszystkim za udział w konkursie, odpowiedzi były świetne i miałam ogromny problem z wyborem jednej 🙂

   Na blogu jest już kolejny konkurs, na który również zapraszam 🙂
   Karolina

 8. Warto pokładać nadzieję w młodych. Przyszłość leży w ich rękach, to Oni będą otwierać nowe drzwi, iść nowymi drogami – a czy to będą dobre wybory to tylko zależy od bodźców które stymulują ich rozwój. Dlatego warto otaczać ich książkami proekologicznymi. Kto wie, czy za parę lat ten mały człowiek nie wymyśli rozwiązań ograniczające dewastację środowiska. To nasi przyszli politycy, naukowcy, przedsiębiorcy, odkrywcy świata.

 9. Jasne, że warto ☺ Pisać warto żeby mieć swój wkład w ratowanie Ziemi taki globalny nie tylko w swoich czterech ścianach (Ale to jest również ważne,a może i najważniejsze …) i oczywiście dzielić się swoim talentem pisarskim. Wydawać również warto między innymi dla wkładu na ratowanie Ziemi ale nie ukrywajmy (i cieszmy się z tego) coraz bardziej rośnie popyt na książki o tematyce proekologiczne, a więc i zyski są. A czytać to już w ogóle warto bo na co komu książki jeśli nie są czytane? A często gęsto to właśnie słowo pisane trafia do sumień. I oczywiście jest tyle wspaniałych książek dla dzieci w tej tematyce, a wiadomo: do dzisiejszych dzieci należy przyszłość. Dorosłym ciężej zmieniać nawyki, bo czym skorupka za młodu nasiąknie tym trąci… (co nie znaczy, że się nie da ale jest trudniej – wiem po sobie).

 10. Oczywiście, że warto! Książki wpływają w ogromnym stopniu na kształtowanie się światopoglądu ludzi. A już szczególnie ogromny wpływ, często niezauważony, mają książki dla dzieci. Myślę, że większość z nas może przywołać w pamięci przynajmniej jeden tytuł z dzieciństwa, który szczególnie zapadł mu w pamięć, czy to przez charakterystyczne, wpadające w oko ilustracje, czy ciekawą historię. Dzieci są naszymi następcami i to one, po nas, będą podejmować decyzje wpływające na dalsze losy środowiska. Książki są nieśmiertelnym medium, które w ciekawy i piękny sposób mogą przekazywać informacje dotyczące m.in. tego właśnie, kosmicznie istotnego tematu. Współdzielenie planety, ktora (wbrew przekonaniom niektórych) nie jest niezniszczalna, byłoby o wiele prostsze, gdyby więcej osób miało świadomość ekologiczną i chociaż troszkę starało się ograniczać swój negatywny wpływ na środowisko. Jeżeli możemy uczyć się i uświadamiać innych ludzi, poprzez pięknie wydane książki, które ( miejmy nadzieję ) zapadną im w pamięć, to jak najbardziej warto!

 11. Warto zdecydowanie! Myślę, że taka edukacja to właśnie szansa dla naszej planety. Nam pewne nawyki czasem jest trudno zmienić, a jeśli nauczymy dzieci od małego jak postępować i dlaczego to takie ważne to jest nadzieja 😉

 12. Witam,
  Oczywiście, ze pisanie, wydawanie i czytanie dzieciom książek proekologicznych jest baaardzo ważnie ponieważ ( napisze krótko ) czym skorupa za młodu nasiąknie, tym w dorosłym życiu zaowocuje ☺️

 13. Zdecydowanie warto! Naukowcy biją na alarm, najwyższy czas zacząć działać. Żeby nasze działania przyniosły pożądany efekt musimy działać wspólnie. Obowiązkiem odpowiedzialnych rodziców jest przekazywanie dzieciom wiedzy o świecie. Szeroka oferta książek, które traktują o ekologii, jest orężem w walce przeciwko niszczeniu planety. Warto uwrażliwiać najmłodszych czytelników, niech przyszłe pokolenia od maleńkości wiedzą jak troszczyć się o środowisko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *