Mama w occie. Bursztynowe śledzie

Wielka ucieczka

W tamtym roku pokazywałam Wam pierwszą część serii Mama w occie, Zabójcze pierogi, o Esterce i jej mamie, która prowadzi program o kuchni wegańskiej (który, swoją drogą, bardzo chętnie bym obejrzała 🙂 ).

 

Od czasu pamiętnego nagrania w Supraślu nagrali wiele odcinków ‘z przygodami’, a Esterka stała się ważnym członkiem ekipy telewizyjnej.

 

Tym razem wybrali się na Kaszuby promować wegańskie zamienniki ryb. Jednak zanim coś nakręcili, Estera, Mycha (operator kamery) i Gacek (dźwiękowiec) popłynęli na Hel coś zjeść.

I tam wydarzyło się coś, czego nikt nie mógł przewidzieć.

W pewnym momencie ktoś włożył Esterce do torby jakąś paczkę. W środku znaleźli pieniądze, paszporty i bardzo cenny bursztyn. Ktoś ich pomylił z przemytnikami!

Ekipa postanowiła szybko nakręcić odcinek i oddać paczkę do muzeum, ale jak to zawsze u nich bywa, nie obyło się bez przygód.

Był słynny Marsz Śledzia, zakonnice w przebraniu, ukrycie bursztynu w gipsie, a nawet obława na wizji.

Było zaskakująco, zabawnie, a momentami niebezpiecznie, a słupki oglądalności wystrzeliły w górę, jak jeszcze nigdy dotąd:)

 

 

 

Druga część serii podobała mi się jeszcze bardziej niż pierwsza.

Mamy tu fabułę pełną zwariowanych przygód, zabawne teksty, fajnych bohaterów i wiele ciekawych wątków (na przykład feministyczne).

Całość bardzo dobrze się czyta i wciąga od pierwszych stron. To taka książka, przy której na pewno będziecie się dobrze bawić.

Polecam 🙂

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 9+

Format: 123 x 194

Tekst: Marcin Przewoźniak

Ilustracje: Agata Kopff

Liczba stron: 272

Rok wydania 2022

Wydawnictwo Wilga


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *