Matylda Odważna i Pralkowy Potwór

Poszukiwania

Mogę wszystko to nowa seria w wydawnictwie Mamania. Jej autorka, Ilona Kostecka, prowadzi bardzo fajny blog rodzicielski, Mum and the city.

Na blogu znajdziecie wiele wartościowych tekstów, ale książka o Matyldzie (na razie jest jedna) jest przykładem książki, jaką powinny czytać nasze dzieci.

 

 

Matylda to sprytna i mądra czterolatka. Lubi różowy i niebieski, chodzi w spodniach i sukience. A gdy nie dosięga do szafki z czekoladą, nie prosi o pomoc brata lub rodziców tylko podstawia sobie krzesełko. Matylda wie, że dziewczynki mogą wszystko!

Gdy usłyszała od mamy, że ktoś zjada ich skarpetki w pralce, postanowiła tego Pralkowego Potwora odszukać i wszystkie odzyskać.

Bardzo się bała, ale w końcu podeszła do pralki (w kasku, uzbrojona w łapkę na muchy). A tam nikogo nie było! Zaczęła szukać w całym domu, ale to samo! Nigdzie nie ma nawet śladu Potwora.

To co w takim razie dzieje się ze skarpetkami?

Tego wkrótce uda się Matyldzie dowiedzieć 🙂

 

 

 

 

Książka ma fajną historię i ładne ilustracje, ale przede wszystkim świetnie rozprawia się ze stereotypami typu ‘to dziewczynce nie przystoi’, ‘chłopcy niczego się nie boją’.

W mądry sposób buduje u dzieci poczucie własnej wartości, zachęca do bycia sobą i pokazuje, na czym polega prawdziwa odwaga.

 

Bardzo mi się ta książka podoba.

Jest ciekawa, pomysłowa i świetnie się ją czyta, widać, że autorka dobrze rozumie dzieci.

 

To pozycja, która spodoba się i chłopcom i dziewczynkom.

 

Polecam serdecznie i już się nie mogę doczekać kolejnych części 🙂

 

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 3+

Format: 200 x 250

Tekst: Ilona Kostecka

Ilustracje: Anna Simeone

Liczba stron: 40

Rok wydania 2021

Wydawnictwo Mamania


2 thoughts on “Matylda Odważna i Pralkowy Potwór

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *