Miejskie ogródki – moje mikroświaty

Zieleń w mieście

Książka o miejskich ogródkach od razu mnie zainteresowała. To coś nowego, coś, co może być ciekawe dla dorosłych, ale czy dla dzieci? W końcu taki temat trzeba jeszcze odpowiednio przedstawić.

I to się autorowi doskonale udało!

 

Jego pomysł na tę książkę jest prosty, a jednocześnie genialny.

Jej bohaterem jest chłopiec, który mieszka nad ogródkami działkowymi i tworzy jedyny w swoim rodzaju zielnik. Opisuje w nim ogródki, które dobrze zna, ale również ich właścicieli. A każdy z nich jest jedyny w swoim rodzaju!

 

Profesor Kompostowski uczy wszystkich kompostowania, Pani Śliwka ma najlepsze owoce i potrafi przyrządzić z nich prawdziwe cuda, Demonia sadzi rośliny, z których później przygotowuje maści i napary, Państwo Tanaka tworzą z roślin piękne kompozycje i drzewka bonsai, Diwa śpiewa swoim roślinom, Yesterday uprawia zapomniane gatunki warzyw i owoców, a Marguerite ma najbardziej ukwieconą działkę.

Każda z tych historii jest ciekawa i zabawna, ale równocześnie czegoś uczy. O ogródkach i ich zaletach, ale także o pszczołach, klimacie, naturalnych uprawach i wielu innych ważnych tematach.

 

W książce znajdziemy również bardzo dużo gatunków kwiatów, owoców, warzyw, ziół i innych roślin, pięknie zilustrowanych i podpisanych.

 

Wyszła z tego wyjątkowa i zupełnie inna książka o roślinach.

Autor opisując ogródki, przemyca wiedzę o przyrodzie, ekologii i sposobach na trochę zieleni w środku miasta. Bardzo mi się ten pomysł podoba.

 

To wartościowa książka, którą Wam serdecznie polecam 🙂

 

 

 

 

 

Tekst powstał we współpracy reklamowej z wydawnictwem Widnokrąg

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 6+

Format: 210 x 275

Autor: Rémi Courgeon

Tłumaczenie: Anna Nowacka-Devillard

Liczba stron: 40

Rok wydania 2024

Wydawnictwo WidnokrągDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *