MIMO

Historia pewnej przyjaźni

W książce poznajemy historię pewnej dziewczynki. Opowiada nam o tym, co jej się przytrafiło, gdy była mała. 

 

Stłukła raz kolano i mimo że nie bolało jakoś  bardzo, to nie mogła powstrzymać łez. Wtedy w jej życiu zjawił się pewien nieznajomy o imieniu Kleks. Nie miał określonego kształtu ani koloru, ale pocieszył dziewczynkę i szybko stał się jej najlepszym przyjacielem. Kleks potrafił zmieniać kształty i zawsze chronił dziewczynkę, a to zamieniał się w kask, a to ochraniacze na kolana. Z nim zawsze była bezpieczna.

Gdy inne dzieci wyśmiewały jej, według nich, dziecinny kask, dziewczynka postanowiła przypasować się do grupy. Uznała, że pora dorosnąć i zostawiła Kleksa w domu. I to właśnie wtedy nie wyszła jej jedna ze sztuczek na rowerze. Nic złego się nie stało, ale dziewczynka szybko zrozumiała, że potrzebuje swojego przyjaciela i jego ochrony. 

 

 

Mimo to zachwycająca, metaforyczna książka. Można ją odczytywać dosłownie, ale można też puścić wodze wyobraźni i zastanowić się czym lub kim jeszcze był Kleks. 

 

To opowieść o przyjaźni, dorastaniu, chęci dopasowania się do grupy, docenieniu najbliższych i bezpieczeństwie.

 

Autorka zadbała o każdy szczegół, w środku znajdziemy zachwycające ilustracje, mądrą i wartościową historię i bardzo porządne i staranne wydanie (twarda okładka, dobry papier i tłoczenia).

 

To wyjątkowa książka, którą bardzo Wam polecam 🙂

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 3+

Autorka: Ewa Kownacka

Liczba stron: 48

Rok wydania: 2018

Książkę można zamówić na stronie autorki Czary Malary

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *